fbpx
Strona głównaPracaKoronawirus wpłynął na bezrobocie w Częstochowie i powiecie częstochowskim

Koronawirus wpłynął na bezrobocie w Częstochowie i powiecie częstochowskim

Koronawirus wpłynął na bezrobocie w Częstochowie i powiecie częstochowskim. Widać to po statystykach.

Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie, który obsługuje zarówno miasto, jak i powiat ziemski, zarejestrowanych jest ponad 8 tys. osób szukających zatrudnienia.

Stopa bezrobocia łagodnie, ale jednak wzrasta. W Częstochowie bezrobocie jest obecnie na poziomie 4, a w powiecie – 7,8 procenta, przy średniej wojewódzkiej wynoszącej 4,8 procenta.

Pracę tracą ostatnio nie tylko pojedyncze osoby, ale także pracownicy zwalniani w ramach zwolnień grupowych. W częstochowskim PUP zarejestrowano już 500 bezrobotnych, którzy dostali wypowiedzenie w ramach zwolnień grupowych, kolejnych 300 niebawem do nich dołączy.

Łagodniejsze niż można by się spodziewać po kryzysie wywołanym pandemią bezrobocie, to efekt pomocy w ramach tarcz antycovidowych.

Widać jednak wyraźnie kryzys na lokalnym rynku pracy. Obrazuje go nie tylko rosnąca liczba osób szukających zatrudnienia, ale bardzo duży, bo wynoszący ponad 50 procent spadek liczby propozycji pracy wpływających do PUP-u.

Wśród ofert, które obecnie zgłaszają pracodawcy w dalszym ciągu przeważają propozycje zatrudnienia w handlu i produkcji.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here