fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa Częstochowska kultura także w czerwonej strefie

Częstochowska kultura także w czerwonej strefie

Częstochowska kultura także w czerwonej strefie.

Miejskie kina i teatr nie zamykają swoich drzwi. Działają nadal, ale w jeszcze bardziej zaostrzonych zasadach sanitarnych.

Kino Studyjne „Iluzja” Ośrodka Kultury Filmowej zaprasza na seanse, ale przypomina, że w związku z wejściem Częstochowy do tzw. czerwonej strefy film w tym kinie jednocześnie może oglądać jedynie 30 osób. Obowiązuje dezynfekcja rąk oraz zasłonięte usta i nos w trakcie seansu. Widzowie nie mogą zmieniać wyznaczonych przez kino miejsc.

W jednej czwartej również mogą być wypełnione sale kinowe sieci CinemaCity.

Kino zapewnia, że zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej jest otwarte dla widzów i zapewnia im bezpieczny kontakt z X Muzą.

O nowych, zmniejszonych limitach liczby widzów w trakcie spektakli przypomina również Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

W związku z zagrożeniem epidemicznym częstochowska scena prosi widzów o przestrzeganie nowych zasad sanitarnych. Od minionej soboty na widowni Sceny dużej na jednym przedstawieniu może teraz zasiadać maksymalnie 96 osób.

W budynku obowiązuje nakaz noszenia własnych maseczek lub przyłbic, a przed wejściem na widownię widzowie proszeni są o dezynfekcję dłoni. Teatr prosi również o wcześniejsze przybywanie na spektakl, tak aby bezkolizyjnie zajmować wyznaczone miejsca. Publiczność będzie zapraszana na widownię na 30 minut przed rozpoczęciem przedstawienia.

Teatr zapewnia, że robi wszystko, aby udział w przedstawieniach był bezpieczny. Systematycznie, za każdym razem przed wejściem widzów, dezynfekuje widownię, klamki, poręcze oraz toalety w części publicznej.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here