fbpx

Młody, zdolny, wszechstronny. Kordian Kaźmierczak z Radomska z dużymi szansami na wyjazd do Doliny Krzemowej. Chcesz pomóc – kliknij!

Kordian Kaźmierczak z Radomska zakwalifikował się do ostatniego etapu konkursu stypendialnego Queen Hedvig Scholarship. Uczeń 4 klasy Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie stoi przed ogromną szansą wyjazdu do Doliny Krzemowej w USA. Pomóżmy zrealizować jego marzenia.

Młody radomszczanin Kordian Kaźmierczak uczestniczy w konkursie stypendialnym Queen Hedvig Scholarship. Wygrana to wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie zobaczy m.in. Stanford University i UC Berkeley, SRI International, oraz prestiżowe korporacje amerykańskie np. Meta, a także zwiedzanie takie miast jak San Francisco, Oakland czy Cupertino.

Kordian przeszedł już dwa etapy konkursu, a teraz czas na Was, bowiem ostatni etap to głosowanie publiczności. Aby pomóc mu w realizacji marzeń wystarczy kliknąć w pełni darmowy link TUTAJ, i zagłosować (można to zrobić do 9 czerwca, do godz. 23.59). Im więcej głosów oddanych na Kordiana, tym większa szansa na wyjazd.

Drugim etapem rekrutacji był wywiad w języku angielskim z komisją stypendialną, całość była transmitowana na żywo na platformie YouTube.

Pochodzący z Radomska Kordian Kaźmierczak jest uczniem ostatniej klasy Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie o profilu technik automatyk. Niezwykle aktywny i wszechstronny, udziela się w szkole, bierze udział w konkursach i zdobywa liczne nagrody. Od 12 lat jest harcerzem w XV „Błękitnym” Szczepie Drużyn Środowiskowych w Radomsku (obecnie pełni funkcję drużynowego 4. Radomszczańskiej Drużyny Harcerzy im. Józefa Hallera w Związku Harcerstwa Polskiego). Interesuje się automatyką oraz drukiem 3D. Od dziecka w kręgu jego zainteresowań jest science fiction, do jego pasji zaliczają się też wyczynowa jazda na rowerze, elektryka oraz militaria.

Młody, zdolny, wszechstronny. Kordian Kaźmierczak z Radomska z dużymi szansami na wyjazd do Doliny Krzemowej. Chcesz pomóc – kliknij! 1

Kordian ma na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in.:

  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Szkolna Liga Mechatroniki” w roku szkolnym 2023/2024 za zaprojektowanie cyklicznego układu elektropneumatycznego,
  • tytuł laureata za zajęcie III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Technicznej „Mistrz techniki to ja” w roku szkolnym 2022/2023 – za skonstruowanie noktowizora cyfrowego,
  • udział w Międzynarodowym Konkursie Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat 2023/2024, którego głównym celem było zbudowanie przez zespół sondy badawczej o rozmiarach 66 x 115 mm, która miała zostać wystrzelona w powietrze na ok. 2 km. W tym projekcie Kordian odpowiadał za komunikację radiową, system spadochronu oraz projekt 3D łazika, a jego zespół dotarł do trzeciego z czterech etapów.
Młody, zdolny, wszechstronny. Kordian Kaźmierczak z Radomska z dużymi szansami na wyjazd do Doliny Krzemowej. Chcesz pomóc – kliknij! 2

Projekt Queen Hedvig Scholarship, w którym uczestniczy Kordian Kaźmierczak, skierowany jest do uczniów trzydziestu najlepszych liceów ogólnokształcących i techników w Polsce. Polega na przyznaniu laureatom konkursu stypendiów w formie wyjazdu do kalifornijskiej Doliny Krzemowej. Głównym celem programu stypendialnego jest poznanie najbardziej innowacyjnych firm i laboratoriów na świecie oraz wsparcie uczniów w zarządzaniu własnymi ścieżkami edukacji.

Czytaj także: IV Sezon Artystyczny w Macondo