fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeKonkurs dla uczniów szkół branżowych i zawodowych, czyli „Zawodowa Liga Mistrzów" w...

Konkurs dla uczniów szkół branżowych i zawodowych, czyli „Zawodowa Liga Mistrzów” w grze

Uczniowie częstochowskich techników i szkół branżowych I stopnia, mogą jeszcze wziąć udział w konkursie na najlepszy film promujący ich placówki.

Uczestnicy konkursu mają stworzyć krótki, maksymalnie ośmiominutowy film, w którym w interesujący i oryginalny sposób zachęcą młodszych kolegów do nauki w szkołach zawodowych.

Zgłoszenia należy przesłać do 11 lutego, do godz. 20.00 na adres [email protected]

Materiały filmowe w formacie mp4  do 31 marca, do godz. 20.00, na ten sam adres.

Konieczne jest podanie nazwy indywidualnej zespołu, który stworzył projekt.

Dokładny regulamin konkursu można znaleźć pod następującym linkiem:

http://zppp.ids.czest.pl/ciz/
Młodzi filmowcy powinni w przekonujący sposób przedstawić zalety szkół zawodowych i konkretnych profesji.  Spośród konkursowych filmów, zostaną wybrane trzy najlepsze produkcje. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Każdy film ma się opierać na jakimś kluczowym motywie, zawierać rozmowę z absolwentką lub absolwentem, którym udało się zdobyć pracę w wyuczonym zawodzie. Istotnym elementem jest przedstawienie opcji dalszego rozwoju już po skończeniu szkoły.

Konkursowa produkcja musi być absolutną nowością, która nigdy i nigdzie wcześniej się nie pojawiła, ani nie jest kompilacją istniejących już materiałów promocyjnych szkoły.

Organizatorami „Zawodowej Ligi Mistrzów” są: Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Centrum Informacji Zawodowej – Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta.

Miasto Częstochowa od lat wspiera rozwój lokalnego szkolnictwa zawodowego i technicznego. Centrum Obsługi Inwestora (COI) pomaga częstochowskim szkołom technicznym w bliskiej współpracy z przedsiębiorcami, samorządem gospodarczym, Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A.

W ramach projektu „Zawodowa Współpraca” szkoły kooperują z pracodawcami pod patronatem samorządu. Dzięki możemy poszczycić się jedyną w tej części Europy klasą, która kształci zegarmistrzów.
KSz

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -