Konkurs Bożonarodzeniowy w Wielgomłynach

0
472

Wójt Gminy Wielgomłyny oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielgomłynach zapraszają na Konkurs Bożonarodzeniowy.

Konkurs dotyczy wykonania stroiku bożonarodzeniowego oraz zewnętrznej, bożonarodzeniowej dekoracji posesji usytuowanej na terenie Gminy Wielgomłyny.

Celem konkursu jest przede wszystkim: promowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci, młodzieży i mieszkańców Gminy Wielgomłyny, powrót do tradycji wykonywania stroików bożonarodzeniowych, wzbogacenie i uatrakcyjnienie wizerunku gminy w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku a także stworzenie mieszkańcom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

Kategorie zadań konkursowych:

Stroik bożonarodzeniowy dedykowany jest dla dzieci do 3 klasy, klasy 4-8 oraz młodzież i dorośli.
Bożonarodzeniowa dekoracja posesji dedykowany jest dla młodzieży o osób dorosłych.

Stroik może być wykonany dowolną techniką. Musi być związany ze świętami Bożego Narodzenia. Stroiki mogą być tradycyjne – wykonane z naturalnych materiałów, takich jak: orzechy, suszone owoce, szyszki, kora, sztuczne igliwie, ozdoby zrobione z bibuły, papieru, nici, masy solnej, modeliny, słomy, siana, zboża, drewna, zasuszonych roślin, waty oraz elementów wykonanych samodzielnie (np. bombki). Mogą również pojawić się oryginalne stroiki w stylu awangardowym.

Konkurs Bożonarodzeniowy w Wielgomłynach 1
fot. pinterest

Bożonarodzeniowa dekoracja posesji: musi posiadać wystrój świąteczny w obrębie posesji bądź domostwa; musi nawiązywać do tradycji świąteczno – noworocznej, mile widziana oryginalność dekoracji i pomysł na ozdobienie posesji oraz harmonia z otoczeniem.

Konkurs Bożonarodzeniowy w Wielgomłynach 2
fot. pixabay

Udział w konkursie jest bezpłatny. Jeden uczestnik może zgłosić jedną pracę / posesję.

Prace razem z kartą zgłoszenia, uczestnicy składają w GOKiS Wielgomłyny w pokoju nr 5 do 10 grudnia do godziny 15.00. Zgłoszenie posesji do konkursu następuje poprzez złożenie karty zgłoszeniowej, w siedzibie GOKiS w Wielgomłynach również w pokoju nr 5, ale w tym przypadku do 20 grudnia.

Oceniać posesję bądź domostwo będzie powołana Komisja konkursowa w dniu 22 grudnia po godzinie  17.00. Uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie o godzinie pracy komisji konkursowej. Natomiast wyłonienie laureatów konkursu zostanie ogłoszone do 29 grudnia. Zwycięscy zostaną poinformowani telefonicznie i za pośrednictwem strony internetowej o wynikach konkursu. Wręczenie nagród nastąpi w budynku GOKiS przy ul. Rynek 1 w Wielgomłynach.

K KIK