Kończy się montaż urządzeń systemu informacji pasażerskiej

0
218

Na większości najważniejszych przystanków autobusowych i tramwajowych stanęły już słupy konstrukcyjne potrzebne do uruchomienia Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Do końca tego miesiące mają na nich zostać zamontowane monitory, na których MPK będzie wyświetlać informacje o rzeczywistym przyjeździe i odjeździe autobusów, a także informować o ewentualnych awariach i zagrożeniach w mieście.


Zintegrowany system zacznie działać z końcem roku – zapowiada Maciej Hasik, rzecznik prasowy MPK oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu. – Start poprzedzą testy sprzętu zaplanowane na przełom listopada i grudnia. We wszystkich uwzględnionych przez system miejscach montaż słupów odbywać się będzie do końca miesiąca. Tam, gdzie konstrukcje już stoją, rozpoczął się równolegle montaż cyfrowych tablic. W sumie takich tablice będzie pięćdziesiąt.

Kończy się montaż urządzeń systemu informacji pasażerskiej 1

Czterdzieści siedem stanie przy obok przystanków autobusowych i tramwajowych. Pozostałe trzy będą zamontowane przy budowanych właśnie centrach przesiadkowych przy dworcach PKP.
Te trzy ostatnie ekrany zostaną uruchomione później, bo w drugiej połowie przyszłego roku, gdy zakończy się budowa centrów przesiadkowych. Cały system powstaje w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Wartość tej inwestycji wynosi ponad 3,6 mln zł.

Kończy się montaż urządzeń systemu informacji pasażerskiej 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here