fbpx

Kolejny wyjazd młodzieży Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku na praktyki do Grecji

4 września w godzinach porannych grupa młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 na Zagórzu razem z opiekunami wyruszyła na praktyki zawodowe do Grecji. Jest to kolejny projekt z programu Erasmus+ jaki realizuje „kłobucka jedynka”.

Zawodowcy z branży mechanicznej, samochodowej, gastronomicznej oraz informatycznej doskonalą swoje umiejętności zawodowe podczas praktyk w greckim centrum kształcenia i bezpośrednio u pracodawców. Zagraniczne praktyki potrwają dwa tygodnie.

Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, z którą kilka lat temu współpracę nawiązał Starosta Henryk Kiepura. Zagraniczne praktyki młodzieży to już stały element oferty szkół, który prowadzony jest przez Powiat Kłobucki, stanowiący niekwestionowany atut tutejszych szkół.

W dniach 8-12 września miała miejsce wizyta studyjna, która została zorganizowana w ramach realizacji projektu. W Grecji młodzież odwiedziła delegacja w składzie: Józef Borecki – Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego, Joanna Kulejewska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej oraz Anna Nowicka – była Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, pod auspicjami której szkoła zdobyła akredytację na realizację w/w projektu, obecnie nauczyciel w ZS Nr 1.

K KIK