fbpx
Strona głównaWiadomościKolejny poszukiwany zatrzymany przez częstochowskich policjantów

Kolejny poszukiwany zatrzymany przez częstochowskich policjantów

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali 22-letniego częstochowianina, który przez dwa lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna odpowie teraz za udział w rozbojach, których dopuścił się w 2016 roku.

Pięć lat temu, 17-letni wówczas częstochowianin, razem z trzema kolegami dokonał kilku rozbojów.

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2016 roku – informuje Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy KMP w Częstochowie. – Po godzinie 1 czterech młodych mężczyzn wyszło z jednego z lokali na Wałach Dwernickiego. Idąc alejami w kierunku ulicy Kopernika w ścisłym centrum dotkliwie pobili, a następnie okradli przypadkowo napotkanego mężczyznę. Z poważnymi obrażeniami twarzoczaszki trafił do szpitala. Do kolejnego rozboju doszło ulicę dalej. Trzeci miał miejsce w dzielnicy Trzech Wieszczów. Przestępcy zadawali ofiarom uderzenia rękoma po całym ciele, kopali i okradali. Ich łupem padły wtedy pieniądze, dokumenty i telefony komórkowe.

Zatrzymany właśnie częstochowianin, po uprawomocnieniu się wyroku, przez dwa lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Częstochowy.

Zgodnie z wyrokiem sądu, częstochowianin spędzi prawie 4 lata w więzieniu.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here