Siatkarki KS Sorella Częstochowianka odniosły w sobotę 12 zwycięstwo w 1 lidze. W sobotę pokonały UJ CM 7R Solna Wieliczka 3:1.

Siatkarki Sorella Częstochowianka nowy rok rozpoczęły od porażki z liderem z Tarnowa, ale szybko wygrały w środę w Sosnowcu z Płomieniem i w sobotę z Solna Wieliczka.

Sobotni mecz dobrze rozpoczął się dla częstochowianek. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha wygrały 25:19 i objęły prowadzenie 1:0. W drugim secie Częstochowianka prowadziła 22:20 i straciła 5 punktów z rzędu…

Na szczęście dla miejscowych kibiców Sorella Częstochowianka od trzeciej partii ponownie objęła inicjatywę i nie dała rywalkom na zbyt wiele. W trzecim secie częstochowianki wygrały do 17, a w czwartym do 18.

Dla siatkarek Sorella Częstochowianki to 12 zwycięstwo w sezonie. Częstochowianki z 32 punktami zajmują 4. miejsce w tabeli 1 ligi kobiet…

AK, foto: AK

KS Sorella Częstochowianka Częstochowa – UJ CM 7R Solna Wieliczka 3:1 (25:19, 22:25, 25:17, 25:18)

Kolejne zwycięstwo siatkarek Sorella Częstochowianki. Tym razem z Solna Wieliczka 2