fbpx
Strona główna Polecane Kolejne urzędy zamykają drzwi przed interesantami

Kolejne urzędy zamykają drzwi przed interesantami

W związku z zagrożeniem, jakie niesie koronawirus kolejne samorządy w regionie decydują się na ograniczenie pracy swoich urzędów i jednostek.
Od poniedziałku zamknięty będzie do odwołania Urząd Miasta i Gminy Żarki.

  • Obsługa interesantów odbywać się będzie wyłącznie przez telefon lub za pośrednictwem internetu i platformy epuap — informuje Katarzyna Kulińska-Pluta z żareckiego samorządu. – Wyjątek wprowadziliśmy dla wydawania aktów zgonu przez USC.
    Inaczej niż zwykle pracować będą w Żarkach również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Zakład Usług Komunalnych. Tutaj także obsługa interesantów będzie ograniczona do najpilniejszych spraw, tych, których nie można załatwić telefonicznie lub drogą mejlową. Samorząd Żarek zdecydował także o zamknięciu Gminnego Targowiska. Jak informuje Katarzyna Kulińska-Pluta, w związku z ograniczeniami w funkcjonowaniu urzędu gminy, samorząd zdecydował o wydłużeniu do 10 kwietnia terminu zapłaty podatków, opłaty śmieciowej i wpłat za użytkowanie wieczyste.
    Z apelem do mieszkańców, aby pozostali w domach i niepotrzebnie nie przychodzili do urzędów, zwrócił się również samorząd Koziegłów.
    Od poniedziałku w Urzędzie Miasta i Gminy Koziegłowy obsługa interesantów odbywać się będzie wyłącznie w wydzielonej części budynku (wejście od strony rynku). Do pozostałych pomieszczeń w urzędzie wchodzić będą mogli jedynie pracownicy. Samorząd apeluje, aby w nadchodzącym tygodniu mieszkańcy kontaktowali się z pracownikami wszystkich urzędów w gminie wyłącznie telefonicznie lub przez internet.
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here