fbpx
Strona głównaSportKolejne medale Mistrzostw Polski dla Quick Shot Kickboxing Częstochowa

Kolejne medale Mistrzostw Polski dla Quick Shot Kickboxing Częstochowa

Zawodnicy Quick Shot Kickboxing Częstochowa rywalizowali w Szczecinku o medale Mistrzostw Polski full contact w kickboxingu.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć Częstochowy i Quick Shot Kickboxing. Reprezentowali ją juniorzy starsi: Dominik Krzemiński – 60kg i debiutujący na ringowych deskach: Kacper Oziembała -71kg oraz Michał Fica -81kg.

– Dominik w ćwierćfinale zmierzył się z Alanem Tuzik z Dragon Gorzów Wielkopolski – mówi trener zawodników Łukasz Wabnic. – Dominik spełnił moje i swoje oczekiwania. Zawalczył znacznie lepiej niż na ubiegłorocznych Mistrzostwach w Drezdenku. Walka była zacięta, nie ustępował w atakach. Po walce Dominik podsumował, że „brakowało mu prądu, ale jest zadowolony”.

– Kacper z Dominikiem Jurdzińskim z POPRAWA Siedlików prowadził każdą rundę, wykorzystywał podcięcia na stopę i silnymi uderzaniami zdobywał punkty. Tę walkę można zobaczyć na youtube klubu wpisując – Oziembała vs Jurdziński. W półfinale Kacper trafił na Sławomira Malika z Boksing Zielona Góra. W tej walce brakowało jednak Kacprowi obycia. Przeciwnik był bardziej doświadczony. Najważniejsze, że Kacper pokazał kawał pięknego sportu i dzięki jego znakomitemu debiutowi, wracamy z brązowym medalem Mistrzostw Polski. Sama atmosfera ringu nie jest łatwa, zwłaszcza dla debiutanta, zwycięstwo w pięknym stylu jest więc podwójną radością – dodaje Martyna Stejskal z Quick Shot Kicboxing, kierownicza wyjazdu. – Michał pojedynkował się ze zwycięzcą swej kategorii Janem Matyjaszczykiem z PROSNA Kalisz. Był to debiut Michała nie tylko na ringu, ale na jakichkolwiek zawodach. Jego start miał na celu zdobycie doświadczenia. Jednakże w wadze Michała było tylko czworo zawodników i Michał również wrócił do Częstochowy z tytułem brązowego medalisty Mistrzostw Polski.

Podczas mistrzostw obecny był Radosław Laskowski, trener kadry Polski full contact. – To były absolutnie wyjątkowe Mistrzostwa – mówi Radosław Laskowski. – Naocznie powoływałem zawodników do kadry Polski, w związku z członkostwem w rodzinie olimpijskiej, czułem zelektryzowanie zawodników, marzenie o reprezentacji kickboxingu na Igrzyskach jest coraz bliżej.

Foto: Archiwum Łukasz Wabnic

Kolejne medale Mistrzostw Polski dla Quick Shot Kickboxing Częstochowa 1
Kolejne medale Mistrzostw Polski dla Quick Shot Kickboxing Częstochowa 2
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here