fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneKolejne hybrydy wróciły na trasy

Kolejne hybrydy wróciły na trasy

Dziesięć autobusów hybrydowych trafiło do regularnej eksploatacji na liniach częstochowskiego MPK. Hybrydy wróciły na trasy po przeprowadzeniu w nich niezbędnych modyfikacji technicznych.

Kolejne hybrydy wróciły na trasy 1

– To dziesięć autobusów 12 metrowych – poinformował rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. – Specjaliści z firmy Autosan we współpracy z inżynierami miejskiego przewoźnika są także coraz bliżej opracowania rozwiązań, które pozwolą przywrócić do kursowania także hybrydowe autobusy przegubowe. Pierwszy taki egzemplarz po przeprowadzeniu stosownych prac przebywa już nawet na testach w zajezdni MPK – dodał.

Autobusy są modyfikowane w Autosanie w Sanoku. Chodzi o pojazdy, które do Częstochowy trafiły z końcem 2015 roku w ramach 100% dotacji z unijnego programu Gazela. Niestety, nie sprawdziły się w codziennej eksploatacji, zawodziły, a nawet dochodziło w nich do pożarów. W tej sytuacji miejski przewoźnik zdecydował się wycofać je z ulic Częstochowy.

Teraz, jeśli testy „długich” autobusów przebiegną pomyślnie, to w najbliższym czasie pierwsza taka hybryda także wyjedzie na częstochowskie ulice.

(fot. MPK)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -