Kolejna edycja akcji ,,Nakrętkowa Częstochowa”

0
330

Pięć ton plastikowych nakrętek zebrano w ramach akcji ,,Nakrętkowa Częstochowa” w częstochowskich przedszkolach i szkołach. Dochód ze sprzedaży zebranego tworzywa przekazany zostanie jak zwykle na wsparcie potrzebujących dzieci. Najaktywniejsi w zbiórce zostali nagrodzeni przez władze miejskie.
Akcja ,,Nakrętkowa Częstochowa” ma za zadanie wypracowanie u dzieci i młodzieży, a także dorosłych nawyku sortowania odpadów. Jej celem jest kształtowanie proekologicznych postaw i zachowań, a także uwrażliwienie młodych na potrzeby innych.
Nagrody za udział w zbiórce przyznawane są w trzech kategoriach – przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe. Zwycięzcami są te placówki, które przez cały rok zbiorą największą liczbę plastikowych nakrętek w przeliczeniu na jedną uczennicę/ucznia. Poza tradycyjnymi, przyznawanymi co roku nagrodami, tym razem wręczono także specjalne statuetki „Nakrętkowy Mistrz”. Przyznano je tym przedszkolom i szkołom, które trzy lata z rzędu otrzymywały nagrodę rzeczową.
W edycji 2018/2019 w ,,Nakrętkowej Częstochowie” brało udział ponad 60 podmiotów. Zebrano 5 ton nakrętek. Zgromadzone fundusze zostaną przekazane na sfinansowanie specjalistycznego sprzętu dla częstochowianina Jasia Kozaka.
Placówki, które najaktywniej brały udział w akcji otrzymały tradycyjnie potrzebny im sprzęt elektroniczny, którego zakup sfinansowany został z budżetu miasta.
A oto wyniki konkursu edycji 2018/2019:

Kolejna edycja akcji ,,Nakrętkowa Częstochowa” 1
  • kategoria ,,przedszkola” – Miejskie Przedszkole nr 44
  • kategoria ,,szkoły podstawowe” – Szkoła Podstawowa nr 37 im. Jana Pawła II
  • kategoria ,,szkoły ponadpodstawowe” – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
    „Nakrętkowymi Mistrzami” zostały Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 35 im. Małego Księcia oraz Szkoła Podstawowa nr 37 im. Jana Pawła II.
    Organizatorem ,,Nakrętkowej Częstochowy” jest Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym ,,Podaj Dalej”. Od 2010 roku zebrano w sumie 46 ton nakrętek, a w poprzednich edycjach konkursu na nagrody przeznaczono łącznie 21,5 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here