fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeKlub Sportowy Norwid Częstochowa

Klub Sportowy Norwid Częstochowa

 

KS Norwid Częstochowa jest klubem sportowym, zrzeszającym chłopców pomiędzy 6 a 20 rokiem życia. Klub prowadzi zajęcia we wszystkich kategoriach wiekowych, od mini siatkówki, przez młodzików, kadetów aż po juniorów. W obecnym sezonie zarejestrowanych jest blisko 300 zawodników, którzy uczestniczą w rozgrywkach na różnych szczeblach i z powodzeniem reprezentują klub m.in. na boiskach ligowych, w Śląskiej lidze i w Mistrzostwach Polski.

Działalność klubu ukierunkowana jest na wspieranie kariery młodych siatkarskich talentów.

Klub stawia nie tylko na rozwój sportowy, ale i intelektualny swoich wychowanków. Proponuje bowiem naukę w najlepszym liceum w Częstochowie, cenionym w województwie śląskim, jak i całej Polsce oraz karierę sportową pod okiem świetnych trenerów.
Podczas swej 16-letniej działalności Klub zdobył 8 tytułów Mistrzów Polski Juniorów i Kadetów, dwa srebrne medale Mistrzostw Polski Kadetów, dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów,Mistrzostwo Polski Kadetów w Siatkówce Plażowej, a także medale Mistrzostw Świata i Europy zdobywane przez zawodników i absolwentów. Klub może również poszczycić się tytułem Klubowych Mistrzów Europy u16 i u18.

Na liście wychowanków znajduje się wielu reprezentantów kraju, m.in. Piotr Gruszka, Michał Chadała, Łukasz Żygadło, Paweł Woicki, Marcin Kryś, Grzegorz Kokociński, Grzegorz Pająk, Bartłomiej Krulicki, Bartosz Janeczek, Piotr Hain, Nikodem Wolański, Mateusz Bieniek, Michał Kaczyński, Bartosz Bednorz, Adam Kowalski czy Grzegorz Fijałek.

Od roku 2016, klub wraz z seniorską drużyną występuje na zapleczu Plus Ligi, obecny, trzeci sezon w I lidze dotychczas jest bardzo owocny i wszystko wskazuje na to, że uda się go zakończyć z medalami. U schyłku rundy zasadniczej zespół plasował się na miejscach od 2 do 4.
Drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa, jako jedyna pozostawała nie pokonana na własnym parkiecie w pierwszej rundzie fazy zasadniczej. 8 zwycięstw na 8 rozegranych spotkań, do dnia 13.02. podopieczni Radosława Panasa na dwanaście spotkań tylko raz przegrali na swoim terenie.

Od roku 2017r. klub raz do roku organizuje mecz „Telenty Norwida vs Norwid Częstochowa” w którym uczestniczą wychowankowie klubu głównie byli i obecni zawodnicy Reprezentacji Narodowej oraz PlusLigowych klubów.

Skład I ligi Exact Systems Norwid Częstochowa

Skład podstawowy:

Kraś Adrian
Druzgała Wojciech

Kogut Damian
Sługocki Artur
Łapszyński Łukasz
Modzelewski Krzysztof
Rajsner Wiktor
Żakieta Arkadiusz
Stabrawa Paweł – do 31. Stycznia 2019
Usowicz Łukasz
Schamlewski Mariusz
Zrajkowski Bartosz

31 stycznia do zespołu dołączył Mateusz Piotrowski

Młodzieżowcy w zespole :
Giedrowicz Robert
Franczak Kamil
Smętek Emil
Niewiadomski Łukasz

Trener : Radosław Panas
Asystent trenera: Leszek Hudziak
Fizjoterapeuta: Zbigniew Sznober

(KS Norwid Częstochowa)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -