fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoKłomnice. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który śmiertelnie pobił 59-latka

Kłomnice. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który śmiertelnie pobił 59-latka

Kryminalni z Komisariatu Policji w Kłomnicach zatrzymali 50-latka, który dotkliwie pobił 59-latka. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Zatrzymanemu grozi dożywotnie więzienie.

W poniedziałek późnym popołudniem oficer dyżurny z Kłomnic otrzymał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie. Po przyjeździe pod wskazany adres policjanci zauważyli leżącego mężczyznę, którego odnalazł jego znajomy. Nie dawał on oznak życia. Niestety, lekarz stwierdził zgon.

Na miejscu czynności prowadzone były pod nadzorem częstochowskiej prokuratury. Podczas oględzin śledczy dostrzegli na ciele 59-latka liczne obrażenia. Podejrzewając, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się osoby trzecie, rozpoczęto poszukiwania sprawcy.

Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 50-latka, który miał związek ze śmiercią ofiary. Śledczy na podstawie analizy nagrań monitoringu ustalili, że dzień przed śmiercią, zatrzymany dotkliwie pobił 59-latka nieopodal jednego ze sklepów.

Zebrany w sprawie obszerny materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkiem którego była śmierć. Teraz 50-latkowi grozi nawet dożywocie. 14 września – po rozpatrzeniu wniosku prokuratora – sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. W areszcie – póki co – spędzi dwa miesiące.

Więcej na: czestochowa.policja.gov.pl

red., mat. KMP w Częstochowie

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV