fbpx
Strona główna Biznes Kłobucki samorząd opracował pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

Kłobucki samorząd opracował pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

Ulgi w opłatach za czynsz czy dzierżawę, odroczenie opłacenia podatków lokalnych to tylko część propozycji, które znalazły się w opracowanym przez samorząd Kłobucka Pakiecie Wsparcia dla Przedsiębiorców. Zaproponowane przez gminę rozwiązania mają pomóc lokalnemu biznesowi przetrwać trudny czas epidemii.


Rodzaj i wysokość pomocy oferowanej przez miasto zależy od stopnia strat, jakie poniósł dany przedsiębiorca. I tak dla tych, którzy musieli zupełnie zamknąć swoje firmy, gmina proponuje możliwość ubiegania się o zwolnienie od podatku od nieruchomości za kwiecień, maj i czerwiec. W przypadku firm, których nie dotyczył zakazu prowadzenia działalności istnieje w gminie możliwość przedłużenia terminu płatności rat podatku od nieruchomości do 30 września 2020 roku.


Poza taką formą pomocy samorząd proponuje również: odroczenie terminu płatności podatku lub rozłożenie zapłaty podatku na raty, odroczenie lub rozłożenie na raty zapłaty zaległości podatkowej, umorzenie w całości lub części odsetek za zwłokę, lub opłaty prolongacyjnej, umorzenie zaległości podatkowych.


Jak informuje miasto, w uzasadnionych przypadkach przedsiębiorca może się ponadto ubiegać o umorzenie czynszu najmu lub dzierżawy, gdy działalność prowadzona w lokalu jest wstrzymana, a przychody firmy maleją.
Formularze dotyczące pomocy można pobrać ze strony gminy, a następnie wysłać drogą tradycyjna lub za pośrednictwem internetu.


Droga elektroniczną wnioski należy wysłać na adres [email protected] lub przez ePuap. Tradycyjne wnioski w formie papierowej kłobuccy przedsiębiorcy mogą wrzucać do skrzynki umieszczonej przed wejściem do urzędu miejskiego.


Formularze dostępne są na stronie: http://bip.gminaklobuck.pl/urzad_miejski/Druki_z_Wydzialu_Finansowego_FK.html

Aby ułatwić przedsiębiorcom skorzystanie z pakietu pomocowego, w urzędzie miejskim wyznaczono dyżury konkretnych pracowników.
Odpowiedzą oni na pytania w następujących sprawach:
Pani Agata Kula – tel. ‪(34) 3100164 – w zakresie podatku od nieruchomości obręb miejski,‬‬
Pani Sylwia Olejniczak-Stanik – tel. ‪(34) 3100166 – w zakresie podatku od nieruchomości obręb wiejski,‬‬
Pani Iwona Sołtysiak – tel. ‪(34) 3172322 – w zakresie czynszu najmu lub dzierżawy lokalu.‬‬
(Źródło: gminaklobuck.pl)

(Fot. pixabay)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here