fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaEdukacjaKłobuck. Matura 2019 - Powiat Kłobucki z najlepszym wynikiem na śląsku

Kłobuck. Matura 2019 – Powiat Kłobucki z najlepszym wynikiem na śląsku

Dzięki uczniom szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kłobucki, odnieśliśmy w bieżącym roku ogromny sukces. Brawa i gratulacje należą się tegorocznym maturzystom z naszego powiatu oraz ich nauczycielom.

Ogłoszone w czwartek, 4 lipca przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie, wyniki matur, to dowód, że szkoły powiatowe kształcą swoich uczniów na najwyższym poziomie. Zgodnie z wynikami podanymi przez OKE, uczniowie z naszych szkół osiągnęli najlepszy wynik w województwie śląskim.  

Do egzaminów przystąpiło 239 uczniów a zdawalność egzaminu maturalnego, w sesji majowej w szkołach powiatu wyniosła 91.21%, dając Powiatowi Kłobuckiemu pierwsze miejsce w stawce 36 powiatów i miast na prawach powiatu, w województwie śląskim
Wynik ten przewyższa o 10.71 punktów procentowych średnią krajową, która wyniosła 80.50%. Przewodzimy również stawce, biorąc pod uwagę wyniki w poszczególnych typach szkół. Nasze licea ogólnokształcące osiągnęły wynik na poziomie 92.02%, tym samym przewyższając o prawie 6 punktów procentowych średnią krajową, która wyniosła 86.40%. Absolwenci techników z wynikiem zdawalności na poziomie 89.47%  byli lepsi o prawie 19 punktów procentowych od średniej krajowej, wynoszącej 70.50%. Wygląda na to, że przewaga i rekordowy wynik staną się udziałem naszych uczniów i szkół, również po sesji sierpniowej.          

Za Powiatem Kłobuckim uplasowali się: Powiat Lubliniecki z wynikiem 86.93%, Miasto Częstochowa z wynikiem 80.10%, Powiat Myszkowski z wynikiem 68.89% oraz Powiat Częstochowski z wynikiem 53.23%. Jesteśmy bardzo dumni zarówno z uczniów, nauczycieli jak i dyrekcji szkół, a ten sukces, to inwestycja w przyszłość. 

(red.)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -