fbpx

Przemysław Jończyk zadebiutuje na zawodowym ringu podczas Kickboxing Champion’s Night

Zawodnik klubu Quick Shot Kickboxing Przemysław Jończyk stoczy swoją pierwszą zawodową walkę na gali Kickboxing Champion’s Night. Pojedynek częstochowianina odbędzie się 29 czerwca w Ostrzeszowie. To historyczny moment dla klubu, bowiem Jończyk jest pierwszym zawodnikiem Quick Shot Kickboxing, który zadebiutuje na zawodowym ringu.

Przemek Jończyk: gotowy na walkę

W sobotę, 29 czerwca Przemysław Jończyk zadebiutuje na zawodowym ringu. Wychowanek trenera Łukasza Wabnica, zmierzy się w kategorii -86 kg z Marcinem Zapeńskim. To niezwykle ważne wydarzenie dla częstochowskiego klubu, bo Jończyk to pierwszy zawodnik Quick Shot Kickboxing, który zawalczy o zwycięstwo w zawodowym ringu.

– Przemek, znany jest z niesamowitej determinacji i ciężkiej pracy, gotów jest dać z siebie wszystko i pokazać, na co go stać. A my jesteśmy z niego bardzo dumni i niezwykle podekscytowani jego występem – zapewnia szkoleniowiec Łukasz Wabnic, zaś sam zawodnik dodaje – Walka będzie mocna, będę mógł pokazać to, co umiem, dam dobre widowisko. Jestem nastawiony na ciężki bój, ponieważ trenuję od niedawna i mam braki techniczne, ale nadganiam siłą i zaciętością. Potrafię wyprowadzać długie kombinacje, a to kochają kibice.

Sportowy cel Jończyk stawia sobie wysoko, chce bowiem zostać zawodowym Mistrzem Świata, a przy tym dostarczać kibicom niezapomnianych wrażeń i stojących na wysokim poziomie pojedynków. Aby tego dokonać jest gotowy poświęcić bardzo dużo, a dzięki wsparciu klubu oraz firmy F.P.H.U. Deker, Hyra i Turski ma szansę to osiągnąć.

Wsparcie trenera i klubu

Trener Łukasz Wabnic podkreśla, że przygotowania do walki były intensywne i profesjonalne – Przygotowaliśmy się najlepiej, jak byliśmy w stanie. Przemek przyszedł do klubu z jasnym celem, że chce być zawodowcem. Musiałem poprzeczkę podnieść bardzo wysoko, bo Przemek ma 24 lata i nie miał kariery amatorskiej.

– Przemysław jest niezwykłym zawodnikiem i naprawdę pełnym pasji człowiekiem. Historia osobista Przemka, jego krótki staż, wielkie marzenia i poświęcenie są dosłownie tematem na świetny scenariusz filmu. Jego decyzja o przekazaniu całego dochodu z walki na leczenie Marka Piotrowskiego, legendy kickboxingu, jest wzruszająca i pokazuje, jak wspaniałą osobą jest Przemek, zarówno w ringu, jak i poza nim. Jestem z niego ogromnie dumna – dodaje Martyna Wabnic, wiceprezes Quick Shot Kickboxing.

Przemysław Jończyk zadebiutuje na zawodowym ringu podczas Kickboxing Champion’s Night 1

Wydarzenie w Ostrzeszowie

II edycja Kickboxing Champion’s Night odbędzie się w niezwykłej scenerii Zamku Kazimierzowskiego w Ostrzeszowie już w najbliższą sobotę, 29 czerwca. Wydarzenie zapowiada się bardzo ciekawe i emocjonująco. Na kibiców czekają zacięte pojedynki, a dzięki zawodnikom ze ścisłej krajowej czołówki wysoki poziom sportowy gali.

– KBC Night 6 w Ostrzeszowie jest wydarzeniem wyjątkowym. Witamy się z kibicami w Ostrzeszowie po raz drugi. W ringu usytuowanym przy murach zabytkowej Baszty Kazimierzowskiej zobaczymy zawodników czołówki polskiego kickboxingu. Miejsce, poziom sportowej rywalizacji i licznie zgromadzeni kibice wieczorem przy zachodzącym słońcu tworzą niezapomniany klimat. – zapewnia organizator gali Radosław Radomski.

Gdzie Oglądać Walkę?

Dla wszystkich kibiców, którzy chcą wspierać Przemka Jończyka w jego debiucie zawodowym, przygotowano transmisję na żywo. Stream będzie dostępny na fanpage’u Quick Shot Kickboxing, a także w pizzerii Best Pizza przy ul. Mazowieckiej 84/90, gdzie kibice klubu będą zbierać się od godziny 19:00.

red., mat. Quick Shot Kickboxing

Czytaj także: W piątek powtórka meczu we Wrocławiu. Spotkanie toczyć się będzie o awans na pozycję wicelidera PGE Ekstraligi!