fbpx
Strona głównaPolecaneKibice żużla z Leszna skazani za atak na częstochowskiego prokuratora

Kibice żużla z Leszna skazani za atak na częstochowskiego prokuratora

Kibice żużla z Leszna skazani za atak na częstochowskiego prokuratora. Sąd wydał wyrok za napaść i naruszenie nietykalności cielesnej prokuratora z Częstochowy. Prowadząca sprawę Prokuratura Rejonowa z Myszkowa uznaje, że zasądzona kara jest za niska i prawdopodobnie złoży apelację w sprawie decyzji sądu z Leszna.

Kibice Unii Leszno napadu dokonali na początku września 2019 roku. Mężczyźni przyjechali na mecz żużlowy swojej drużyny z częstochowskim Włókniarzem.

Przed meczem kibice z Wielkopolski zaatakowali kibica Włókniarza mającego szalik częstochowskiego klubu. Przyjezdni pobili go i ukradli mu rekwizyt klubowy, szarpali się z nim, a następnie go pobili.

– Akt oskarżenia dotyczy rozboju na osobie młodego kibica, a także kradzieży szalika klubowego na szkodę tej osoby – powiedział nam prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury. – Ponadto akt oskarżenia, który został w tej sprawie kierowany do sądu przez myszkowską prokuraturę dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej prokuratora, który stanął w obronie napadniętego. W toku śledztwa ustalono, że 1 września 2019 roku w Częstochowie odbywał się mecz żużlowy pomiędzy klubami Włókniarz Częstochowa a Unia Leszno. Na ten mecz udawał się również jeden z częstochowskim prokuratorów. Gdy dojeżdżał do stadionu, zauważył, że grupa 3 kibiców Unii Leszno pobiła młodego mężczyznę i skradła mu klubowy szalik. Prokurator podbiegł wtedy do sprawców. Przedstawi się, że jest prokuratorem oraz polecił im, aby zwrócili skradziony szalik. Kibice zaczęli mu grozić pozbawieniem życia, obrażać go, naruszyli jego nietykalność cielesną – uderzyli w klatkę piersiową – dodał prokurator Ozimek.

Trzech agresywnych kibiców z Leszna po tym zdarzeniu uciekło na trybuny. Tam zostali rozpoznani i zatrzymani. W trakcie rozpoznania, kolejnych dwóch kibiców zaczęło grozić prokuratorowi pozbawieniem życia.

– Cała piątka została zatrzymana i objęta aktem oskarżenia – przekazał prokurator Ozimek. – W ostatnich dniach Sąd Rejonowy w Lesznie, przed którym toczył się proces wydał wyrok. Wymierzył 3 oskarżonym kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary, a 2 oskarżonym kary ograniczenia wolności. Prokuratur w Myszkowie oceniła wstępnie, że kary wymierzone są zbyt łagodne i złożyła wniosek o pisemne uzasadnienie tego wyroku, który stanowi tzw. zapowiedź apelacji – uzupełnia rzecznik częstochowskiej prokuratury.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV