fbpx

Kibice pożegnali na Placu Biegańskiego Vladana Kovacevicia, który przeszedł do Sportingu. Raków podpisał kontrakt z Dusanem Kuciakiem…

W niedzielę o godz. 11 na Placu Biegańskiego w letniej kawiarence „Mistrzowska” odbyło się pożegnanie kibiców z Vladanem Kovaceviciem, który w ostatnich dniach związał się z portugalskim Sporting CP.

Po trzech latach gry w Rakowie Częstochowa Vladan Kovacević został sprzedany do portugalskiego Sportingu CP. Do klubu z Lizbony przeszedł z pewnością z chęcią, bo Raków rywalizował ze Sportingiem w Lidze Europy i „Kova” na własne oczy mógł zobaczyć stadion i infrastrukturę Sportingu.

W niedzielę o godz. 11 na Placu Biegańskiego w kawiarence „Mistrzowska” odbyło się spotkanie pożegnalne Kovacevicia z Kibicami. Kovacević rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Był jednym z czołowych postaci Rakowa w ostatnich trzech latach i przyczynił się do mistrzostwa Polski i innych sukcesów.

Działacze Rakowa szukają następny Kovacevicia. W ostatnich dniach kontrakt z Rakowem podpisał doświadczony Słowak Dusan Kuciak. Raków wciąż szuka bramkarza numer 1.

– Jestem bardzo wdzięczny za możliwość kontynuowania kariery w barwach Rakowa. Nie mogę doczekać się współpracy z trenerem Markiem Papszunem. W zeszłym sezonie nie udało nam się osiągnąć celu, dlatego tym bardziej zależy mi, żebyśmy w tym sezonie razem osiągnęli sukces. Mam swoje cele, ale nie chcę o nich mówić głośno. Chcę wykorzystać moje doświadczenie dla dobra Rakowa i pomagać drużynie w rozwoju, bo dla mnie drużyna zawsze jest najważniejsza – powiedział Dusan Kuciak.

– Miło nam poinformować, że podpisaliśmy kontrakt z Dusanem na kolejny sezon. Od momentu przyjścia do nas miał pozytywny wpływ na naszą szatnię i wykazywał się profesjonalizmem na najwyższym poziomie. Ponieważ jego kontrakt dobiegał końca, byliśmy zdeterminowani, aby go zatrzymać. Dusan nie tylko doda sporo doświadczenia do naszej ekipy bramkarzy, ale także będzie mentorem dla młodszych zawodników na jego pozycji – komentuje dyrektor sportowy, Samuel Cardenas.

MR-K, fot: AK

Partnerami relacji sportowych są:

DMK Invest materiały budowlane Konopiska (www.dmkinvest.pl)

Fonex. Alarmy i monitoringi (www.fonex.pl)

Kibice pożegnali na Placu Biegańskiego Vladana Kovacevicia, który przeszedł do Sportingu. Raków podpisał kontrakt z Dusanem Kuciakiem... 2
Kibice pożegnali na Placu Biegańskiego Vladana Kovacevicia, który przeszedł do Sportingu. Raków podpisał kontrakt z Dusanem Kuciakiem... 3
Kibice pożegnali na Placu Biegańskiego Vladana Kovacevicia, który przeszedł do Sportingu. Raków podpisał kontrakt z Dusanem Kuciakiem... 4