fbpx
Strona głównaPolecaneKażdy może pomóc choremu Mateuszowi

Każdy może pomóc choremu Mateuszowi

Każdy może pomóc choremu Mateuszowi.

W sobotę, 22 sierpnia w Podzamczu odbędzie się rajd rowerowy „Zamkowe Zmagania – Charytatywnie dla Mateusza” oraz gala „Fight Quest Jura 2020” gdzie będzie można obejrzeć walki MMA.
Organizatorzy imprezy: RDNR Ogrodzieniec, BJJ Family, AniMMAls Zawiercie wraz z zaprzyjaźnionymi klubami ze śląska i Europy oraz Zamek Ogrodzieniec zapraszają wszystkich miłośników sportu do wzięcia udziału w walce o zdrowie młodego człowieka.
Choremu 25-latkowi z Ogrodzieńca można także pomóc, wchodząc tego dnia na zamek i oglądając liczne atrakcje, które towarzyszyć będą sportowym zmaganiom. Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie biletu na Zamek.
O godzinie 11:00 przy Zamku Ogrodzieniec powstanie biuro zawodów rajdu, natomiast sam wyścig rozpocznie się o godzinie 14:00. Do pokonania będzie dystans 14,5 km. Cała kwota z zapisów przekazana zostanie dla młodego mieszkańca Ogrodzieńca. O godzinie 17:00 rozpocznie się mecz Polska – Czechy w formule BJJ GI/NO-GI, które z pewnością będą atrakcją nie tylko dla miłośników sportów walki. O 19:00 przygotowano walki MMA w klatce.
Ponadto w ciągu dnia będzie można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej udostępnionej dzięki Jurajskiej Grupie GOPR, spróbować swoich sił w grze terenowej organizowanej przez Makalu Group, a także wziąć udział w rycerskim turnieju łuczniczym, który przygotowało stowarzyszenie Leo Corde.
Mateusz, dla którego zorganizowano całą akcję, znalazł się w bardzo ciężkiej sytuacji – od 3 lat zmaga się z ciężką i rzadką chorobą autoimmunologiczną z rodzaju autoagresji trzeciego najgorszego stopnia (hidradenitis suppurativa). Choroba ta atakuje własne komórki, które układ odpornościowy uznaje za ciała obce, co objawia się niszczeniem tych komórek oraz tworzeniem się żywych, głębokich ran i bolesnych dziur w najróżniejszych miejscach na całym ciele.
Przez chorobę Mateusz nie może chodzić, a zwykłe czynności takie jak mycie, ubieranie się czy siedzenie sprawiają mu ogromny ból.
Tylko kosztowna operacja i leczenie są w stanie pomóc powrócić Mateuszowi do normalnego życia.

Każdy może pomóc choremu Mateuszowi 1
  • Sobotnia akcja na rzecz chorego mieszkańca Ogrodzieńca bardzo nam się rozrosła. Można powiedzieć, że w całym Ogrodzieńcu nastąpiło poruszenie, aby uratować życie i zdrowie tego chłopaka – mówi Lucyna Sobusik z działu organizacyjnego Zamek Sp. z o.o
    Jak opowiada, w akcję, której kulminacja nastąpi w sobotę na zamku, włączył się samorząd Ogrodzieńca – Burmistrz Anna Pilarczyk objęła akcję charytatywną swoim patronatem honorowym.

  • Kto nie da rady w sobotę dotrzeć na teren ruin średniowiecznej warowni, może wesprzeć akcję, udają się w okolice siedziby Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie będzie można obejrzeć występy artystyczne grup i zespołów działających przy MGKOiS, a wolontariusze będą zbierać do puszek pieniądze na ratunek Mateuszowi.

  • Chłopakowi pomóc można również za pośrednictwem strony pomagam.pl, gdzie trwa zbiórka funduszy na jego leczenie.
  • Zachęcamy od odwiedzenia naszego zamku w najbliższą sobotę – mówi Lucyna Sobusik – Będzie naprawdę ciekawie, a co najważniejsze, można pomóc Mateuszowi, a przecież każda złotówka się liczy.
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here