Kierowco, noga z gazu. Policja prowadzi dzisiaj „Kaskadowy pomiar prędkości”

0
1634
pomiar prędkości

W ramach poprawy bezpieczeństwa na drogach w całego kraju policja prowadzi dzisiaj „Kaskadowy pomiar prędkości”, dlatego kierowco noga z gazu.

Działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” prowadzone są dzisiaj przez policjantów w całej Polsce. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom poruszającym się po drogach. Mundurowi będą nie tylko reagować na wykroczenia w postaci przekroczenia prędkości, ale również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

wykroczenie
fot. pixabay.com

Kontrolą objęte są w szczególności miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Policjanci będą robić pomiar prędkości kaskadowo tzn., że w co najmniej dwóch punktach na jednym odcinku drogi będą w tym samym czasie robione pomiary prędkości.

Kierowcy, którzy nie będą stosowali się do ograniczeń prędkości, szczególnie ci, którzy będą tę prędkość znacząco przekraczali, muszą liczyć się z konsekwencjami, mandat, punkty karne, utrata prawa jazdy.

Trzeba również uważać na policyjne zespoły grupy „SPEED”, które skutecznie przeciwdziałają niebezpiecznym zachowaniom na drogach.

Stąd też apel policji, aby przestrzegać dozwolonych limitów prędkości i zachować szczególną ostrożność w takich miejscach jak:  w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań, a także o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych tj. choćby deszcz, który jest na dzisiaj zapowiadany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here