Nie tak miało być. Karpaty Krosno niespodziewanie pokonały Częstochowiankę

Tego się nikt nie spodziewał. KS Częstochowianka przegrała w piątek w Krośnie z Karpatami, które do tego meczu… przegrały trzy spotkania i nie wygrały nawet seta!

KS Częstochowianka w piątek jechała do Krosna po wydawałoby się pewne zwycięstwo i 3 punkty. Częstochowskie siatkarki grały z Karpatami Krosno. Zawodniczki z Krosna do meczu z Częstochowianką przegrały trzy mecze po 0:3… Mobilizacja wśród rywalek nastąpiła w najgorszym momencie dla Częstochowianki.

Pierwszego seta częstochowskie siatkarki po zaciętej walce przegrały 23:25. Po dwóch setach był już remis 1:1. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha wygrały pewnie drugą partię do 18 i wydawało się, że wszystko wróciło do normy. Niestety, ale zdeterminowane rywalki, które grały o pierwsze zwycięstwo w sezonie i pierwsze punkty, pokazały ogromną wolę walki i okazały się lepsze w trzecim i czwartym secie. Ostatecznie Karpaty pokonały Częstochowiankę 3:1 i sprawiły dużą sensację.

Porażka w Krośnie z pewnością sprawi, że siatkarki Częstochowianki stracą 3. pozycję w tabeli 1 ligi.

Karpaty Krosno – KS Częstochowianka 3:1 (25:23, 18:25, 25:21, 25:21)