Kacper Woryna na podium Złotego Kasku!!!

Żużlowiec Tauron Włókniarz Częstochowa Kacper Woryna w ostatnich dniach prezentuje bardzo dobrą formę. W Lany Poniedziałek Woryna zajął 2. miejsce w finale Złótego Kasku w Opolu. Wygrał Dominik Kubera.

W poniedziałkowym finale Złotego Kasku w Opolu startowało dwóch zawodników Tarun Włókniarz Częstochowa: Kacper Woryna i Maksym Drabik. Turniej bardzo dobrze będzie wspominać Woryna, bo zajął 2. miejsce. Niestety, ale Lany Poniedziałek nie był udany dla Maksyma Drabika. Na torze pojawił się tylko 3 razy i za każdym razem przyjeżdżał ostatni. Po trzech seriach startów wycofał się z zawodów.

Złoty Kask zdobył Dominik Kubera, który wywalczył 13 punktów. Kacper Woryna zanotował 11 punktów. Trzeci na podium Przemysła Pawlicki zakończył turniej z 10 punktami.

Dla kacpra Woryny był to kolejny dobry turniej. W Memoriale im. Edwarda Jancarza też został sklasyfikowany na 2. miejscu. Memoriał wygrał Zmarzlik.

Wyniki: D. Kubera (Motor Lublin) 13, 2. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa) 11, 3. Przemysław Pawlicki (NowyHotel Falubaz Zielona Góra) 10, 4. Szymon Woźniak (Stal Gorzów) 9, 5. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) 9, 6. Patryk Dudek (Apator Toruń) 9, 7. Bartosz Zmarzlik (Motor Lublin) 9, 8. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 8, 9. Piotr Pawlicki (NowyHotel Falubaz) 7, 10. Bartosz Smektała (Unia Leszno) 7, 11. Bartłomiej Kowalski (Sparta Wrocław) 7, 12. Jarosław Hampel (Falubaz) 6, 13. Grzegorz Zengota (Unia Leszno) 5, 14. Oskar Fajfer (Stal Gorzów) 4, 15. Wiktor Przyjemski (Motor Lublin) 4, 16. Tobiasz Musielak (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski) 2, 17. Maksym Drabik (Włókniarz Częstochowa) 0, 18. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz) 0.