Kacper Woryna awansował do cyklu IMP

Na torze w Grudziądzu odbył się IMP Challenge, który był eliminacją do cyklu 3 turniejów o Indywidualne Mistrzostwo Polski. W stawce zawodników, którzy będą ścigać się o medale IMP będzie reprezentant Tauron Włókniarz Kacper Woryna.

Woryna w finale IMP Challenge ścigał się w Grudziądzu. Z 9 punktami zajął 7. miejsce i znalazł się w stawce 8 zawodników, którzy wywalczyli awans do IMP. Niestety, ale ta sztuka nie udała się drugiemu żużlowcowi Tauron Włókniarz Jakubowi Miśkowiakowi, który z 6 punktami został sklasyfikowany na 11. pozycji.

Zawody w Grudziądzu wygrał Piotr Pawlicki z Betard Sparty Wrocław. Drugi był Szymon Woźniak ze Stali Gorzów, a trzecie miejsce zajął Adrian Gała z PSŻ Poznań.

Najlepsi polscy żużlowcy o medale IMP będą walczyć w cyklu 3 turniejów. Pierwszy zaplanowany jest 8 czerwca w Rzeszowie, drugi 16 lipca w Pile, a finałowy 30 lipca w Krośnie.