fbpx
Strona głównaSportKacper Miodek i Wojciech Deko wygrali Puchar Bałtyku młodzików w siatkówce plażowej

Kacper Miodek i Wojciech Deko wygrali Puchar Bałtyku młodzików w siatkówce plażowej

W Kołobrzegu zakończył się 21. Puchar Bałtyku w siatkówce plażowej. Wśród młodzików wygrali Kacper Miodek i Wojciech Deko, którzy w minionym sezonie halowym reprezentowali Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

– Tydzień przygotowań w przeróżnych warunkach, a także codzienna odnowa biologiczna przyniosła zasłużony sukces – mówi tata Kacpra i trener pary Przemysław Miodek. – Wielkie brawa dla tej pary, ale nie można zapomnieć, że w tym roku zagrali również ich bracia: Filip i Antek tworząc drugą parę Miodek/Deko. Walką oraz radością gry wzbudzali sympatie kibiców. Choć warunkami znacznie odstawali od reszty to przy takim zaangażowaniu i treningach ze starszymi braćmi sukces w przyszłości murowany. Jesteśmy dumni ze swoich synów. Brawo chłopcy i powodzenia w przyszłości.

W kategorii junior grały cztery pary reprezentujące team Nowa Częstochowa. Marcel Pośpiech i Jakub Kantorowicz, Bartek Olczyk i Seweryn Kwiatecki, Jakub Pośpiech i Dawid Świeboda oraz Filip Chmielewski i Maciej Olczyk.

Najdalej zaszli Bartek Olczyk i Seweryn Kwiatecki, którzy zostali sklasfukowani na 9. pozycji. W czołowej 16 znaleźli się też Jakub Pośpiech i Dawid Świeboda oraz Filip Chmielewski i Maciej Olczyk. Pary te zostały sklasyfikowane na 13. miejscu.

W kategorii juniorów grali też znani w Częstochowie zawodnicy Eco Team AZS Stoelzle Częstochowa: Jędrzej Bąkiewicz i Adrian Andruszkiewicz, którzy mieli partnerów spoza Częstochowy.

Para Bąkiewicz/Małecki wywalczyła srebrne medale, a Andruszkiewicz/Szymkus została sklasyfikowana na 7. pozycji.

W kategorii juniorek w Pucharze Bałtyku grały też reprezentantki KS Częstochowianki: Olga Langier i Magdalena Piekarz, ale zajęły dalsze miejsca.

Siatkarzom Nowa Częstochowa towarzyszyła liczna grupa kibiców, którą stanowili rodzice i członkowie rodziny. Mecze częstochowian często były przekładane na boisko centralne.

Foto: Archiwum Przemysław Miodek i Rafał Pośpiech.

Kacper Miodek i Wojciech Deko wygrali Puchar Bałtyku młodzików w siatkówce plażowej 1
Kacper Miodek i Wojciech Deko wygrali Puchar Bałtyku młodzików w siatkówce plażowej 2
Kacper Miodek i Wojciech Deko wygrali Puchar Bałtyku młodzików w siatkówce plażowej 3
Kacper Miodek i Wojciech Deko wygrali Puchar Bałtyku młodzików w siatkówce plażowej 4
Kacper Miodek i Wojciech Deko wygrali Puchar Bałtyku młodzików w siatkówce plażowej 5
Kacper Miodek i Wojciech Deko wygrali Puchar Bałtyku młodzików w siatkówce plażowej 6
Kacper Miodek i Wojciech Deko wygrali Puchar Bałtyku młodzików w siatkówce plażowej 7
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here