Jutro MPK Częstochowa wprowadza zmiany. Z rozkładów jazdy znikają 16 i 34

0
395

Jutro MPK Częstochowa wprowadza zmiany. Z rozkładów jazdy znikają 16 i 34

Jutro Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie wprowadza zmiany w kursowaniu autobusów. Najważniejsza z nich, to likwidacja od 1 lipca dwóch linii – 16 i 34. Zostaną one połączone z liniami 15 i 27.

Na kilku innych liniach nastąpi korekta godzin odjazdu lub częstotliwości kursowania. Zmieniono również trasy, którymi jeździć będą autobusy.


Oto informacje dotyczące zmienionych linii:
Linia nr 12: będzie nadal kursować na trasie Gnaszyn Dworzec PKP – Stary Raków, ale w dni robocze- szkolne w godzinach szczytu zostanie wprowadzona częstotliwość kursów co 20 minut (zamiast co 30 minut). Trasa linii zostanie przywrócona do pętli Raków Dworzec PKP niezwłocznie po jej udostępnieniu dla autobusów komunikacji miejskiej.

Linia nr 16: linia ulega likwidacji, a jej zadania przejmie wzmocniona linia nr 15.

Linia nr 15: zostanie wprowadzona zmiana trasy, polegająca na jej połączeniu z linią nr 16 w jedną linię. Od Kukuczki do Domów Studenckich będzie kursować tak, jak do tej pory, następnie w obu kierunkach przez Dekabrystów, Szajnowicza-Iwanowa, Popiełuszki, Pułaskiego, Sobieskiego, al. Wolności do Ronda Mickiewicza i dalej stałą trasą do pętli Korkowa. Ponadto w dni robocze szkolne i wakacyjne autobusy będą kursować w godzinach szczytu co 20 minut. Ulegnie także zmianie rozkład jazdy w soboty i niedziele.

Linia nr 23: zostaje wznowiona obsługa pasażerów na pętli Rejtana i autobusy przestaną kursować objazdem ulicami Dębową, Reja i Żeromskiego. Godziny kursów nie ulegają zmianie.

Linia nr 34: linia ulega likwidacji, a jej zadania przejmie wzmocniona i wydłużona linia nr 27

Linia nr 27: zostaje połączona z linią nr 34 w jedną całość poprzez wydłużenie jej trasy. Od pętli KSSE KUSIĘCKA do Placu Pamięci Narodowej będzie kursować bez zmian, a następnie ulicami: Sobieskiego, Pułaskiego, Popiełuszki, al. Jana Pawła II, św. Rocha, Wręczycką, Białostocką, Wielkoborską i Tatrzańską do pętli GNASZYN DOSPEL.

Linia nr 33: na wniosek pasażerów i w uzgodnieniu z UG w Konopiskach, nastąpi niewielka korekta godzin kursów w porze popołudniowej w dni robocze wakacyjne.

Linia nr 95: zostanie uruchomiona jako połączenie zastępcze na trasie Wyczerpy osiedle – Rząsawska – Makuszyńskiego – św. Brata Alberta, w zamian za skierowaną objazdem linię nr 25
Szczegóły na stronie MZDiT w Częstochowie: http://mzd.czest.pl/

(Źródło: MZDiT Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here