fbpx

Juromania Turystycznym Produktem

Juromania wygrała również w głosowaniu internautów.

Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej, które organizowane jest między innymi przez Związek Gmin Jurajskich, którego członkiem jest Częstochowa, zostało uznane za Najlepszy Produkt Turystyczny w 2021 roku.

Ekskluzywne certyfikaty odebrali podczas czwartkowej gali Polskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie przewodniczący Związku Gmin Jurajskich Adam Markowski i dyrektor Biura ZGJ Robert Nieroda. ZGJ koordynuje wszystkie działania, które związane są z Juromanią, finansowane dzięki współpracy samorządów takich województw jak: śląskiego, małopolskiego a także regionalnych organizacji turystycznych.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej jest projektem, który wyłania najlepsze produkty turystyczne i rekomenduje je turystom z kraju oraz z zagranicy. Jest stałym elementem promocji Polski jako państwa atrakcyjnego turystycznie.

Certyfikaty POT przyznawane są przez Kapitułę, która powołana jest przez prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. W skład niej wchodzą eksperci w zakresie turystyki, marketingu oraz promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich i mediów. Kapituła kierowała się ideą, że produkty certyfikowane mają być wyjątkowym drogowskazem dla turystów.

Do konkursu zostało zgłoszone zgodnie z regulaminem 49 produktów turystycznych, 9 do Złotego Certyfikatu oraz 14 do Certyfikatu Specjalnego. Łącznie zostało odnotowanych aż 72 zgłoszeń do etapu ogólnopolskiego. Kapituła przyznała 10 Certyfikatów POT, oraz jedno Wyróżnienie i Certyfikat Specjalny.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2021 roku został przyznany właśnie Juromanii czyli Świętu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Internauci także wybrali Juromanię w internetowym głosowaniu za pośrednictwem Narodowego Portalu Turystycznego.

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta powiedział: „Nie ulega żadnej wątpliwości, że miejsca uhonorowane Certyfikatami Polskiej Organizacji Turystycznej to najbardziej wyróżniające się atrakcje turystyczne na mapie Polski. Chcemy, by odwiedzali je turyści krajowi, polskie rodziny oraz goście zagraniczni. Zachęcam do odwiedzenia strony polska.travel i poznania wszystkich laureatów. Regiony, w których znajdują się certyfikowane obiekty mogą być idealną destynacją wakacyjnych lub krótszych wyjazdów”.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Ponadto nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu będzie dedykowana kampania promocyjne o wartości 150 tysięcy złotych.

„Posiadanie Certyfikatu POT to ogromny prestiż i potwierdzenie jakości turystycznych doznań. Podnosi on rangę produktu turystycznego, wzmacnia pozycję w oczach klientów. Jego wpływ na prowadzone kampanie promocyjne jest z marketingowego punktu widzenia nieoceniony” – dodał prezes POT.

Wyróżnienia te są wspólnym sukcesem wszystkich osób, które zaangażowane były w tworzenie niesamowitego festiwalu jakim jest Juromania. Jak podkreślają organizatorzy słowa uznania należą się wszystkim podmiotom, które co roku uczestniczą w organizacji wydarzenia.

Co roku w festiwal Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaangażowane są samorządy województw śląskiego i małopolskiego a także wiele miast i mniejszych gmin.

W tym roku w Częstochowie wydarzenia „Juromani” odbywały się w dniach od 17 do 19 września, a między innymi na zrewitalizowanym Starym Rynku i klasztorze jasnogórskim.

K KIK