fbpx

,,Jurajskie spotkanie kobiet” już 11 marca w częstochowskiej Fabryce Rowerów

,,Jurajskie spotkanie kobiet” to inicjatywa, która wyszła spod ,,skrzydeł” Szkoły Liderek. W tym roku wypada już 12 edycja tego typu projektu, pierwszy raz organizowanego w Częstochowie. Wydarzenie odbędzie się już 11 marca w Fabryce Rowerów przy ul. Drogowców 12.

Skąd pomysł, by tego typu wydarzenie zorganizować właśnie w Częstochowie? Mówi jedna z organizatorek i mentorek w Szkole Liderek, Katarzyna Dziubałka:

W Szkole Liderek, w 12. edycji stworzyła się grupa krakowsko-częstochowska. Pierwszy raz na gruncie częstochowskim. – podkreśla Dziubałka – Aby ukończyć Szkołę Liderek, trzeba zrealizować projekt skierowany do kobiet, projekt prospołeczny.  Jest to wydarzenie charytatywne. W związku z tym, nasze adeptki pozyskały salę – Fabrykę Rowerów, gdzie pomieści się do 500 kobiet. Chcemy, żeby kobiety wzięły udział w konferencji i warsztatach, po to, by mogły odkryć tkwiące w nich talenty, z których może nie zdawałyby  sobie sprawy lub które były w jakiś sposób wygaszone.

Czym wyróżniają się konferencje organizowane przez Szkołę Liderek? Co najbardziej chwalą sobie uczestniczki?

– Zazwyczaj uczestniczki w tych konferencjach cenią sobie to, że mogą poznać kobiety, o których słyszą w mediach, czytają o nich w magazynach, widzą je w telewizji. Energia, która wytwarza się na tych spotkaniach jest niesamowita. Po tych spotkaniach często powstają nowe pomysły, m.in. na firmy, na siebie. Kobiety zaczynają uwierzyć w siebie. – i dodaje – Na ten moment nasza Szkoła Liderek cieszy się na tyle dużym zainteresowaniem, że być może powstanie oddział w Częstochowie.

Podczas ,,Jurajskiego spotkania kobiet” wystąpią kobiety, które inspirują – są spełnione w tym, co robią, osiągnęły już coś w życiu i chcą podzielić się swoją historią z innymi kobietami.

W częstochowskiej Fabryce Rowerów wystąpi m.in. Beata Drzazga, założyciel i Prezes BetaMed SA, zatrudniającego ponad 3250 osób. To jedna z niewielu kobiet, będących na okładce Forbesa. Wygłosi ona 45-minutowy power speech. Zaprosiłyśmy także Magdalenę Muchę, która znajduje się na liście 100 najbogatszych Polek według Forbesa. Przyleci do nas z Hiszpanii dr Edyta Tadeusiak, która opowie, jak zbudować swoją niezależność finansową, zarabiać na nieruchomościach i jak zacząć swoją przygodę z biznesem. Motywem przewodnim konferencji ma być przedsiębiorczość, pasja i pełnia życia, dlatego wystąpią też kobiety z Częstochowy i regionu, prowadzące firmy z pasji. Będzie można też wziąć udział w warsztatach m.in. z jogi twarzy, pracy jogi kundalini, technik oddechowych, pracy z przekonaniami itd. – opowiada Dziubałka.

,,Jurajskie spotkanie kobiet” to inicjatywa charytatywna – cały dochód z akcji będzie przeznaczony na fundację ,,Q Marzeniom” im. Heleny Buli. To rodzinna organizacja pozarządowa, której powstaniu przyświecała idea wsparcia słabszych i bezbronnych. Działa na rzecz dzieci, które znalazły się na niesprawiedliwym starcie. Fundacja to również szeroki system wsparcia w aspekcie zawodowej aktywizacji kobiet, działania na rzecz równouprawnienia i przeciwstawiania się ich stereotypowej dyskryminacji.

Szkoła Liderek to studium przedsiębiorczości dla kobiet, które ma na celu odkrycie ich potencjału i nabyciu w umiejętności stworzenia swojego biznesu opartego na pasji. Zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym w Warszawie. Zachęcamy do odwiedzenia strony jurajskiespotkaniekobiet.pl, która wkrótce zostanie uruchomiona.

(Linda Nocoń, fot.: Szkoła Liderek)