Jurajskie derby dla Aluron Warty Zawiercie…

Siatkarze Exact System Hemarpol Częstochowa w osłabionym składzie starali się zagrać jak najlepiej z wiceliderem Plus Ligi Aluron Wartą Zawiercie, ale przegrali 0:3…

W niedzielę w Hali Sportowej Częstochowa siatkarze Exact Systems Hemarpol podejmowali wicelidera Plus Ligi Aluron Wartę Zawiercie. Faworytem byli goście, którzy przeplatają mecze w Plus Lidze ze spotkaniami w europejskich pucharach…

Pierwszy set był zacięty, ale w końcówce większe doświadczenie pokazali goście, którzy wygrali 25:23.

Z seta na set siatkarze z Zawiercia, mimo wszystko, że mieli za sobą wyjazd do Włoch, grali coraz lepiej i wygrali mecz ponownie z Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0. Tym samym siatkarze i ich kibice z Jurajskiej Armii wywieźli z Częstochowy 3 punkty.

Dla częstochowian, którzy grali kolejny mecz bez swojego podstawowego libero Sho Takahashi, był to drugi mecz zakończony porażką 0:3.

W następnym spotkaniu w Plus Lidze Exact Systems Hemarpol zagra we wtorek w Jastrzębiu z JW.

Przed spotkaniem prezes plusligowego klubu Exact Systems Hemarpol Częstochowa Lesław Walaszczyk w towarzystwie dyrektora LO im. C.K. Norwida Krzysztofa Wachowiaka wręczyli pamiątkowe obrazy dla byłych zawodników Norwida Mateusza Bieńka i Mariusza Schamlewskiego.

MR-K, fot: MR-K

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Aluron Warta Zawiercie 0:3 (23:25, 20:25, 18:250MR-K

Exact Systems: Kowalski, Sobański, Hain, Dulski, Kogut, Schmidt, Jaskuła (libero) – Keturakis, Espeland, Borkowski, Jenness, Bouguerra.