fbpx

Galeria Jurajska. Jurajska Szkoła Magii i Iluzji do 17 lutego czeka na małych adeptów

Czary w częstochowskiej Galerii Jurajskiej! W centrum handlowym powstała właśnie Jurajska Szkoła Magii i Iluzji. Mali adepci mogą się zgłaszać do 17 lutego.

Wielbiciele Harry’ego Pottera będą zachwyceni! Galerii Jurajskiej otwarto jedyną w Częstochowie szkołę czarodziejów z prawdziwego zdarzenia. W pasażu centrum handlowego stanął olbrzymi zamek z wieżami, w którym mieści się Jurajska Szkoła Magii i Iluzji.

Galeria Jurajska. Jurajska Szkoła Magii i Iluzji do 17 lutego czeka na małych adeptów 2
Jurajska Szkoła Magii i Iluzji (fot. Galeria Jurajska)

Za jej murami, pod okiem iluzjonisty, najmłodsi mogą nauczyć się różnych sztuczek i trików, spróbować eliksirów przyrządzonych przez alchemika, a także wziąć udział w warsztatach oraz animacjach, które przeniosą ich do świata magii.

Wszystko to w oryginalnej aranżacji. Lekcje odbywają się tu bowiem w Sali Zaklęć, którą wypełniają świece, pająki, sowy, latające miotły czy ruchome obrazy. Siadając w szkolnych ławkach dzieci otrzymują natomiast togi oraz magiczne różdżki.

Galeria Jurajska. Jurajska Szkoła Magii i Iluzji do 17 lutego czeka na małych adeptów 3
Jurajska Szkoła Magii i Iluzji (fot. Galeria Jurajska)

– Jurajska Szkoła Magii i Iluzji to atrakcja dla dzieci, które ciekawi świat czarów oraz czarodziejów i chociaż na chwilę chciałby przenieść się do tej pełnej przygód krainy – mówi Anna Borecka, wicedyrektor Galerii Jurajskiej. – Lekcje w szkole to okazja do tego, aby nauczyć się sztuczek od zawodowego iluzjonisty, a także dobrze bawić się z rówieśnikami, spędzając czas w klimatycznym miejscu. To także pomysł na to, jak ciekawie wypełnić najmłodszym zimowe ferie – dodaje.

Jurajska Szkoła Magii i Iluzji ma działać do 17 lutego. Z organizowanych w niej lekcji mogą skorzystać dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Aby wziąć w nich udział, nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Galeria Jurajska. Jurajska Szkoła Magii i Iluzji do 17 lutego czeka na małych adeptów 4
Jurajska Szkoła Magii i Iluzji (fot. Galeria Jurajska)

Niezwykła szkoła czynna jest od godz. 12 do 18. Wstęp za jej mury jest natomiast bezpłatny. Zgodnie z regulaminem imprezy, w zabawie w Jurajskiej Szkole Magii i Iluzji mogą brać udział dzieci znajdujące się wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie przygotowano w lutym w Galerii Jurajskiej. Każdego dnia setka dzieci (decyduje kolejność zgłoszeń), które wezmą udział w lekcjach, otrzyma od galerii magiczną różdżkę.

Galeria Jurajska. Jurajska Szkoła Magii i Iluzji do 17 lutego czeka na małych adeptów 5
Jurajska Szkoła Magii i Iluzji (fot. Galeria Jurajska)

Z kolei 17 lutego, czyli w ostatnim dniu zajęć szkoły, centrum handlowe rozda 200 książek z przygodami Harry’ego Pottera. Powędrują one do rąk pierwszych dwustu dzieci, które zjawią się w Jurajskiej Szkole Magii i Iluzji. Szczegóły: www.galeriajurajska.pl.

red., mat. Galerii Jurajskiej