fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacje"Jurajska Bus". Bezpłatne autobusy do Galerii Jurajskiej

„Jurajska Bus”. Bezpłatne autobusy do Galerii Jurajskiej

„Jurajska Bus” to nowe rozwiązanie, dzięki któremu komfortowo, szybko i bez przeszkód można dojechać na zakupy do Galerii Jurajskiej.

Galeria Jursajka uruchomiła bezpłatne linie autobusowe „Jurajska Bus”. Przez cały kwiecień poruszać będą się one na dwóch specjalnie wyznaczonych trasach: Olsztyn – Częstochowa przez Srocko – Olsztyn oraz Poczesna – Częstochowa przez Wrzosowa – Poczesna. Na pierwszej z nich przygotowano 20 przystanków, na drugiej aż 28!

Autobusy, które jeździć będą po wskazanych trasach, każdego dnia będą miały zaplanowane sześć kursów w obie strony, dzięki czemu każdy będzie mógł skorzystać z przejażdżki.

-Autobusy, które dla Was przygotowaliśmy są nowoczesne, przestronne i wygodne, poruszają się tak samo jak miejskie autobusy, czyli tam, gdzie jest to możliwe korzystają z buspasów, a tym samym skutecznie omijają korki i dowożą Was pod same drzwi Galerii Jurajskiej – czytamy na stronie www.galeriajurajska.pl (tam również można znaleźć dokładny rozkład).

Dodatkowo, jeden z pojazdów, który rotacyjnie wyjeżdża na ustanowione trasy, jest niskopokładowy i przystosowany do potrzeb m.in. osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Mapa trasy: Olsztyn – Częstochowa

"Jurajska Bus". Bezpłatne autobusy do Galerii Jurajskiej 1

Mapa trasy: Poczesna – Częstochowa

"Jurajska Bus". Bezpłatne autobusy do Galerii Jurajskiej 2

Objazdy do Galerii Jurajskiej

W związku z trwającą przebudową alei Wojska Polskiego, jednej z głównych arterii, którą można dojechać do Galerii Jurajskiej, przygotowaliśmy dla klientów kilka wskazówek, jak teraz, na czas remontu, najdogodniej do dotrzeć do centrum. Oto one

Jeśli podróżujecie od południa, czyli od strony Katowic:

Opcja nr 1: jadąc trasą DK1 skręćcie za salonem Toyota Częstochowa na pierwszym zjeździe w prawo w ulicę Bolesława Limanowskiego i kierujcie się do Alei Pokoju, a następnie ulicą Gilową, Hutników i Michaela Faradaya do ulicy Mirowskiej. Na Placu Daszyńskiego skręćcie łagodnie w lewo, kolejno przez ulicę Ogrodową i Krakowską. Po paru minutach, po lewej stronie zobaczycie Galerię Jurajską i wjazd na nasz parking.

Opcja nr 2: jadąc trasą DK1 skręćcie za salonem Toyota Częstochowa na pierwszym zjedźcie w lewo w ulicę Rakowską i dalej Jesienną do Alei 11 Listopada. Kolejno kierujcie się do Alei Niepodległości, dalej Alei Wolności, aż do Restauracji Mc Donald’s. Na skrzyżowaniu skręćcie w prawo w Aleję Najświętszej Maryi Panny. Na mostku w prawo kolejno do ulicy Katedralnej i Krakowskiej. Po paru minutach, po lewej stronie zobaczycie Galerię Jurajską i wjazd na nasz parking.

Z kolei, jeśli jedziecie od północy, np. od strony Łodzi, jadąc trasą DK1, skręćcie w prawo w Aleję Jana Pawła II, następnie w lewo w ulicę Warszawską, a następnie kierujcie się prosto, mińcie rondo i wjedźcie na ulicę Krakowską przejeżdżając obok Bazyliki Archikatedralnej Świętej Rodziny. Następnie skręćcie w lewo w ul. Kanał Kohna. Przed Wami pojawi się od razu Galeria Jurajska.

Objazdy, które dziś funkcjonują to rozwiązanie tymczasowe, które ma ułatwić Wam dojazd do naszego obiektu.

red., mat. Galerii Jurajskiej

- Advertisment -spot_img

Popularne