Juniorzy Włókniarza Częstochowa wicemistrzami Polski juniorów w parach!

W środę w Lublinie rozegrano finał Mistrzostw Polski Par Klubowych juniorów. Złoto wywalczyli gospodarze z Lublina, a srebrne medale zdobyli tak jak rok temu juniorzy Włókniarza Częstochowa: Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki.

W poprzednim roku finał MMPPK odbył się w Częstochowie. Najlepszą młodzieżową parą wówczas byli juniorzy Motoru Lublin. Drugie miejsce zajęli częstochowianie. Dzisiaj sytuacja była taka sama. Złote medale w juniorskich parach zdobyli zawodnicy Motoru Lublin i obronili mistrzostwo Polski. Włókniarz ponownie zdobył srebrne medale i obronił wicemistrzostwo Polski par juniorów!

Trzecie miejsce w środowym finale w Lublinie zajęli żużlowcy z Ostrowa Wielkopolskiego.

Wyniki: 1. Motor Lublin: 27: Mateusz Cierniak 16 (3,3,1,3,3,3), Wiktor Lampart 11 (2,2,3,1,1,2), 2. Włókniarz Częstochowa: 22: Jakub Miśkowiak 14 (3,3,2,w,3,3), Mateusz Świdnicki 8 (2,2,0,2,2,0), 3. Arged Malesa Ostrów: 20: Jakub Krawczyk 11 (2,3,2,3,d,1), Sebastian Szostak 3 (3,w,0,-,-,-), Jakub Poczta 6 (2,2,2), 4. Betard Sparta Wrocław 19: Bartłomiej Kowalski 15 (3,2,3,3,3,1), Michał Curzytek 4 (1,1,2,u,d,d), Kacper Andrzejewski ns, 5. GKM Grudziądz: 17: Kacper Łobodziński 5 (0,0,2,1,1,1), Kacper Pludra 12 (1,2,3,3,3,w), Seweryn Orgacki, 6. Fogo Unia Leszno: 12: Damian Ratajczak 8 (1,1,d,2,2,2), Hubert Jabłoński 0 (0,0,-,0,0,-), Antoni Mencel 4 (1,3), 7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz: 8: Przemysław Konieczny 4 (0,1,0,1,1,1), Bartosz Głogowski 4 (1,0,1,w,2,w).