Juniorzy Bocar Włókniarz wygrali zawody DMPJ w Częstochowie

We wtorek na torze w Częstochowie odbyła się runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Wygrali częstochowianie z 10 punktami przewagi nad Betard Spartą Wrocław.

W drużynie gospodarzy wystąpili: Mateusz Świdnicki, Bartłomiej Kowalski, Franciszek Karczewski, Kajetan Kupiec i Kamil Król. Najlepszym zawodnikiem na torze był świdnicki, który zdobył komplet 15 punktów. Kowalski wygrał 4 biegi i raz zanotował defekt co dało mu 12 punktów. Komplet 12 punktów, ale w 4 startach wywalczył Karczewski. Kupiec w 5 biegach zdobył 10 punktów (2,2,1,2,3), a Król na torze pojawił się raz i zanotował upadek.

Bocar Włókniarz zdobył 49 punktów. Na 2. miejscu w zawodach byli młodzieżowcy Betard Sparty Wtocław, wśród których najlepiej Michał Curzytek (11 punktów). 3. miejsce zajęli juniorzy ROW Rybnik (23 punkty), a 4. pozycja przypadła Kolejarzowi Opole (8 punktów).