W Lesznie odbyły się 41. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika. Zawody wygrali reprezentanci Aeroklubu Częstochowskiego Joanna Skalik i Marcin Skalik. Trzecie miejsce wywalczył też zawodnik ACz Krzysztof Skrętowicz, który latała wspólnie z Jerzym Markiewiczem z Aeroklubu Krakowskiego.

W Lesznie startowały jeszcze dwie załogi ACz. Tomasz i Magda Koperscy zajęli 8. miejsce, a na 9. pozycji został sklasyfikowany multimedalista Janusz Darocha z ACz wspólnie z Zbigniewem Chrząszcz z Aeroklub Dolnośląski).

Zwycięzcy zakończyli zawody z 87 punktami. Dziewiąta załoga miała 1300 punktów.

Zawody w Lesznie były traktowane jako cykl treningowy załóg Kadry Narodowej w Lataniu Rajdowym przed 22 Rajdowymi Mistrzostwami Świata. Załoga Joanna Skalik i Marcin Skalik tym samy zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2023 we Francji.

AK, foto: materiały prasowe

Joanna Skalik i Marcin Skalik wygrali 41. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika 2