W Koziegłowach szukają…jeżozwierza

0
140

W Koziegłowach szukają…jeżozwierza.


Na Facebooku gminy Koziegłowy ukazał się komunikat dotyczący…jeżozwierza. To nie żart. Okazuje się bowiem, że na terenie gminy kilka osób widziało tego egzotycznego zwierzaka. Są podejrzenia, że stworzenie uciekło z jakiejś prywatnej hodowli.
Jak informuje samorząd Koziegłów, w ciągu ostatnich kilku dni w okolicach Rzeniszowa i Krusina zauważono dziwne zwierzę, które z opisu przypomina właśnie jeżozwierza afrykańskiego.


Urząd Miasta i Gminy Koziegłowy prosi o kontakt każdego, kto zauważy takiego zwierzaka. Dzwonić można pod numer: 34 314 12 19, wew. 117 (pon.-pt. w godz. 7.30-15.30)


Jeżozwierz afrykański (Hystrix cristata) to gatunek gryzonia z rodziny jeżozwierzowatych. Jest największym gryzoniem żyjącym współcześnie w Afryce. Jak informuje w internecie samorząd Koziegłów, jego grzbiecie i ogonie występują kolce do 40 cm długości. Prowadzi nocny tryb życia. Żyje samotnie lub w parach, zamieszkując suche i skaliste tereny. Jest roślinożerny. Żywi się korą, korzeniami, bulwami, kłączami, cebulkami, opadłymi owocami i roślinami uprawnymi.
(Źródło: UMiG Koziegłowy, fot. pixabay)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here