Siatkarze Exact Systems Norwid w 2. kolejce Tauron 1 Ligi pokonali 3:1 Krispol Września i odnieśli ważne 3 punkty.

Exact Systems Norwid nowy sezon w Tauron 1 Lidze rozpoczął od porażki z Olimpią Sulęcin 1:3, a Krispol niespodziewanie wygrał w czwartek we Wrocławiu z Gwardią 3:2. Dlatego sobotni mecz w Częstochowie zapowiadał się na zacięte widowisko.

Podopieczni trenera Piotra Gruszki szybko zapomnieli o „wpadce” z Olimpią i wygrali pierwszego seta z Krispolem 25:22. W drugiej partii poszło jeszcze łatwiej, bo Exact Systems Norwid przy wsparciu swoich kibiców pokonał gości 25:18 i objął prowadzenie w meczu 2:0. Gospodarze tym samym zapewnili sobie 1 ligowy punkt.

Częstochowscy siatkarze mieli szansę na zwycięstwo 3:0, ale przegrali po zaciętej grze na przewagi trzeciego seta i zrobiło się 2:1.

Na szczęście siatkarze Exact Systems Norwid nie pozwolili gościom na więcej. Częstochowianie wygrali czwartego seta 25:21 i cały mecz 3:1. Tym samym częstochowska drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo i zdobyła 3 punkty.

Cieszy fakt, że siatkarze trenera Piotra Gruszki szybko „przełamali” się po środowej wpadce i pokonali siatkarzy z Wrześni, którzy w Częstochowie chcieli wygrać…

Nagrodę MVP otrzymał Łukasz Łapszyński, który zdobył 22 punkty. Wspierali go Krzysztof Gibek (16 punktów) i Tomasz Kryński (14 punktów). Cała drużyna zasługuje na brawa.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Krispol Września 3:1 (25:22, 25:18, 24:26, 25:21)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Zawalski, Kryński, Gibek, Usowicz, Podborączyński (libero), Mordarski (libero) – Długosz, Popiela, Mucha.

AK

Jest ważne zwycięstwo siatkarzy Exact Systems Norwid z Krispolem Września za 3 punkty 2