Jest szansa na dofinansowanie firmy

0
220

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku ruszył ostatni w 2019 r. nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

W związku z powstałymi oszczędnościami i zbliżającym się końcem roku, Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku informuje, że w terminie od 10 do 12 grudnia 2019 r. będą przyjmowane wnioski od osób bezrobotnych zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej. Środki będą przyznawane na działalność prowadzoną na terenie powiatu radomszczańskiego. Maksymalna kwota o jaką może wnioskować osoba bezrobotna w 2019 r. to 24 000,00 złotych a Urząd dysponuje jeszcze kwotą na udzielenie 5 dotacji.

Ważne: przyznane środki muszą zostać wypłacone jeszcze w 2019 r.

O przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej może
się ubiegać osoba, która jest zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku
(lub Filii w Przedborzu) jako bezrobotna, a udzielenie wsparcia w postaci w/w dotacji wynika z Indywidualnego Planu Działania.

Planowane dotacje realizowane będą w ramach środków z Funduszu Pracy.

Osoby bezrobotne zainteresowane złożeniem wniosku o jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez pracowników PUP w Radomsku nt. „Wypełnianie wniosku o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej”. Spotkanie odbędzie się w dniu 10 grudnia (wtorek) o godzinie 9:00. Zapisy na zajęcia będą przyjmowane u doradców klienta indywidualnego.

Regulamin oraz aktualne wnioski dostępne są w siedzibie Urzędu oraz na stronie internetowej www.radomsko.praca.gov.pl w dokumentach do pobrania w zakładce Dla Bezrobotnych i poszukujących pracy. Szczegółowe informacje można również uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku w pok. nr 26 oraz pod nr tel.: 44 683 73 56 do 58 wew. 38.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here