fbpx
Strona główna Dom Jesienne wieczory będą magiczne przy kominku

Jesienne wieczory będą magiczne przy kominku

Jesienne wieczory będą magiczne przy kominku.

Czy tego chcemy, czy nie, lato już się skończyło. Nadchodzi jesień, a wraz z nią krótkie dni oraz szara, deszczowa aura za naszymi oknami. W takich chwilach szczególnie szukamy światła i ciepła.

Jesienne wieczory będą magiczne przy kominku 1

Aby jesień była nieco bardziej znośna, pomóc nam może naturalny ogień, na przykład z kominka. Od dawna wiadomo, że patrzenie w płomienie relaksuje, a żywy ogień, chociażby w postaci małej świecy, stwarza sympatyczny nastrój.

Poprawę nastroju, a jednocześnie ciepło w naszym domu zapewni nam właściwie dobrany kominek.

Jesienne wieczory będą magiczne przy kominku 2

– Wrzesień, to wyśmienity czas, aby pomyśleć o montażu kominków w domach — opowiada Łukasz Knysak, właściciel firmy Kominki Heathome specjalizującej się w sprzedaży, montażu i serwisie kominków, pieców i grilli. — Żywy ogień z kominka nie tylko poprawi nam nastrój w jesienną słotę, ale także, co niezwykle ważne, pomoże ogrzać nasze pokoje, gdy za oknem temperatura znacznie spadnie.

Jak przekonuje Łukasz Knysak, tradycyjny kominek opalany drewnem, to idealne rozwiązanie w każdym domu. Nie tylko stwarza niepowtarzalny nastrój, ale także doskonale sprawdzi się przed włączeniem centralnego ogrzewania w całym budynku.

Jesienne wieczory będą magiczne przy kominku 3

– Kominek to idealny pomysł, aby ogrzać dom, zanim zdecydujemy o właściwym rozpoczęciu sezonu grzewczego i odpaleniu naszych pieców CO na eko groszek, czy inne stałe paliwo — mówi Łukasz Knysak. – Jesień mamy każdego roku coraz cieplejszą, więc często nawet już w październiku wystarczy, zamiast uruchamiać piec centralnego ogrzewania, rozpalić w chłodniejsze wieczory w kominku.

Jak opowiada częstochowski specjalista, za tradycyjnym kominkiem przemawia nie tylko szybkie jego uruchomienie, ale także fakt, iż drewno kominkowe w dalszym ciągu należy do najtańszych opałów.

Aby cieszyć się z takiego wiązanego rozwiązania dotyczącego ogrzewania domu, ważne jest, jaki kominek wybierzemy. Jeśli zdecydujemy się na urządzenie dobrej i sprawdzonej firmy, będziemy się cieszyć nastrojem i ciepłem w domu przez długie lata.

Jak się okazuje, coraz modniejsze są alternatywne wobec tradycyjnych kominków na drewno kominki na gaz propan czy biokominki zasilane bioetanolem.

Jak opowiada Łukasz Knysak, kominki gazowe są dużo wygodniejsze w eksploatacji od tradycyjnych. Nie wymagają gromadzenia opału, a ich użytkowanie nie wiąże się z uciążliwym wyrzucaniem popiołu. Takie kominki dają praktycznie tyle samo ciepła, co tradycyjne na drewno, mogą więc pełnić nie tylko funkcję ozdobną.

— Kominki tego typu mogą być podłączone do sieci gazowej lub zasilane z butli gazowych — informuje Łukasz Knysak. – Można przy nich zastosować również rozprowadzanie ciepła i ogrzewać, na przykład całe mieszkanie czy dom. Na pierwszy rzut oka nie różnią się od kominków tradycyjnych, ale korzystanie z nich jest dużo prostsze, można je na przykład…włączać przy pomocy pilota, a także programować na kilka dni na przód. Po podróży możemy więc wrócić do domu, w którym jest ciepło i przyjemnie, bo kominek na czas sam się rozpalił.

Dla tych, którzy mieszkają w budynkach wielorodzinnych, idealnym rozwiązaniem będzie zakup biokominków. Ich zaletą jest to, że można je spokojnie wykorzystywać do aranżacji nawet małego mieszkania.

– Nie wymagają one montażu ani dużej ilości paliwa – informuje Łukasz Knysak. – Wystarczy płynny bioetanol. Urządzenia te nadają się do każdego wnętrza. Pozwalają wprowadzić magię ognia do mieszkania, a także ogrodu. Kominki są w najróżniejszych rozmiarach. Mogą być zarówno wiszące, jak i stojące. Ich użytkowanie jest proste i bezpieczne. Zbędne są wszelkie instalacje kominowe. Aby z nich korzystać w mieszkaniu, wystarczy, by pomieszczenie, w którym się znajduje, było dobrze wentylowane. Przy spalaniu w tym kominku wydziela się bowiem zwykły dwutlenek węgla.

Kominki Heathome jest m.in. autoryzowanym partnerem polskiej firmy KRATKI specjalizującej się w produkcji kominków gazowych i biokominków.

W ofercie częstochowskiego zakładu są również urządzenia marki Defro. Firma Defro od dwudziestu lat specjalizuje się w produkcji tego typu urządzeniach. Jest liderem w tej branży w Polsce i jednym z największych producentów w Europie. Zakład gwarantuje nie tylko najwyższą jakość, ale także oryginalne podejście do tematu. Posiada własne biuro konstrukcyjne, które umożliwia kompleksową realizację projektu, począwszy od opracowania koncepcji wyrobu aż po produkcję wieloseryjną. Wszystkie produkty są wytwarzane od początku do końca w jednym miejscu, co zapewnia wysoką jakość oferowanych produktów. Kominki tej firmy są nie tylko niezawodne, ale także spełniają najwyższą jakość i klasę bezpieczeństwa.

— Oferta urządzeń tej marki spełnią oczekiwania nawet najwybredniejszych klientów — zapewnia Łukasz Knysak. — Doskonale sprawdzą się one jako źródło ciepła, ale także piękne elementy wyposażenia wnętrza.

Jak opowiada Łukasz Knysak, firma Defro proponuje wkłady kominowe powietrzne, wkłady kominkowe wodne, piecyki wolnostojące oraz piecyki na pellet. Tak szeroka gama produktów w najróżniejszych formach umożliwia zaspokojenie indywidualnych potrzeb klientów.

— Mamy w sprzedaży wszystkie urządzenia firmy — zapewnia Łukasz Knysak. — Możemy zaproponować zarówno klasyczne kominki do zabudowy, jak i nowoczesne kominki narożne, piecyki, tzw. kozy, a także kominki z płaszczem wodnym, które nie tylko dają w domu nastrojowe światło, ale także pozwalają na ogrzanie wielu pomieszczeń.

Czy i jaki kominek najlepiej sprawdzi się w naszym domu, jak odpowiednio go użytkować i konserwować, tego wszystkiego dowiemy się właśnie w Heathome. Specjaliści z tej firmy zajmują się doradztwem, montażem (opracowują własne projekty), a następnie serwisowaniem kominków. Jeżeli myślimy o kominku, zanim podejmiemy decyzję, warto tam zajrzeć.

Kominki Heathome, Częstochowa, ul. Kisielewskiego 18/28.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here