Jedź prawym pasem, policja sprawdza

0
136

Śląska drogówka będzie jutro od rana prowadzić na drogach całego województwa działania pn. „Trzymaj się prawego pasa”. Celem akcji jest ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działania włączają się także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.
Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadących lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest wolny.
Jak informuje policja, z taką właśnie sytuacją, utrudniającą i spowalniającą ruch można się spotkać niemal każdego dnia na drogach. Takie zachowanie sprawia, że ruch drogowy nie odbywa się w sposób płynny, a nieprawidłowo jadący kierowca często utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, jak również skłania pozostałych kierujących do podejmowania manewru wyprzedzania z prawej strony.
Z tego powodu w grudniu 2019 roku w Wydziale Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej opracowano Ramowy Plan działań pod kryptonimem„Trzymaj się prawego pasa”.
Akcje pod tych hasłem przeprowadzono już 9 i 10 stycznia na terenie autostrady A1 oraz drogi DTŚ (DW902), a także na autostradzie A4 oraz drogach DK86, DK88 i DTŚ (DW902). Za każdym razem policjanci odnotowywali nawet po kilkanaście przypadków niewłaściwego korzystania z prawego pasa.
(Źródło: KMP Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here