Jechała z promilami, chciała przekupić policjantów

0
298

Poważne problemy będzie mieć 42-letnia częstochowianka, która kierując samochodem po pijanemu, chciała przekupić zatrzymujących ją policjantów. Teraz odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, ale także za próbę przekupienia funkcjonariuszy na służbie.


Częstochowianka została zatrzymana przez drogówkę w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Policjanci z drogówki interweniowali, ponieważ sposób jazdy samochodu, którym kierowała kobieta był co najmniej niepokojący. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej częstochowscy policjanci wyczuli od 42-latki silną woń alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie kobiety stężenie ponad 2 promili. Dodatkowo w trakcie sprawdzenia policyjnych baz danych okazało się, że częstochowianka posiada aktualnie zasądzony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Przeczuwając dalsze konsekwencje swojego czynu, kobieta próbowała załatwić sprawę obiecując policjantom pieniądze.
Częstochowianka odpowie teraz nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale także za przestępstwo korupcyjne, za które grozi jej nawet do 8 lat więzienia.

(Źródło: KMP Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here