Jechał pijany kradzionym samochodem

0
232

Częstochowscy policjanci zatrzymali 33-letniego Ukraińca, który jechał kradzionym samochodem, prowadząc auto pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna posiadał przy sobie 10 tys. złotych pochodzące z przestępstwa.


Patrol policji drogowej zatrzymał kierowcę wczoraj wieczorem. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości. W trakcie kontroli okazało się, że mało, iż kierowca ma w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu, to do tego mercedes, którym podróżował do niego nie należy. Właściciel auta zgłosił kradzież zaledwie kilka godzin wcześniej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci znaleźli przy nim jeszcze 10 000 zł, które również pochodziły z przestępstwa. Sprawą zajęli się śledczy z komisariatu trzeciego.
Obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty kradzieży samochodu i pieniędzy oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Odzyskany przez stróżów prawa samochód oraz pieniądze zostały zabezpieczone i trafiły do swojego prawowitego właściciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here