fbpx
Strona główna Polecane Jasna Góra otwiera Dom Pielgrzyma dla medyków, pielęgniarek i ratowników medycznych

Jasna Góra otwiera Dom Pielgrzyma dla medyków, pielęgniarek i ratowników medycznych


Pracownicy częstochowskiej służby zdrowia, którzy w związku ze swoją pracą nie chcą narażać swoich rodzin na zarażenia koronawirusem i z tego powodu nie wracają po dyżurach do swoich domów, będą mogli bezpłatnie korzystać z pokoi w Domu Pielgrzyma.

Porozumienie w tej sprawie władze samorządowe Częstochowy zawarły z Jasną Górą.
Z pomocy tej skorzysta w sumie blisko 250 osób.

  • W trosce o bezpieczeństwo zarówno tych pracowników, jak i ich rodzin, ale także wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, podjąłem starania mające na celu możliwość zakwaterowania poza miejscem zamieszkania personelu Miejskiego Szpitala Zespolonego, Stacji Pogotowia Ratunkowego i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Te osoby z uwagi na charakter swojej pracy, a więc także częsty kontakt z osobami podejrzanymi o zakażenie lub już zakażonymi koronawirusem, nie chcą wracać do domów w obawie o zdrowie i życie swoich najbliższych.
    Nocować w Domu Pielgrzyma będzie mogło 94 pracowników Miejskiego Szpitala Zespolonego i 90 medyków z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Dla lekarzy i ratowników Stacji Pogotowia Ratunkowego zarezerwowano 54 miejsca noclegowe.
  • (Fot. JG)
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here