fbpx

Jasna Góra. Rozpoczęło się głosowanie na najpiękniejszą wieczernikową choinkę

Konkurs na Wieczernikową Choinkę przeznaczony dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych regionu częstochowskiego od 15 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Głosowanie przez wrzucanie kartek do urn potrwa do 2 stycznia, a do 12 stycznia także online poprzez stronę Radia Jasna Góra.

Konkurs na Najpiękniejszą Wieczernikową Choinkę organizowany jest już od 15 lat. Głównym celem jest pielęgnowanie polskich tradycji obchodów Bożego Narodzenia, przypomnienie o znaczeniu i symbolice choinkowych ozdób oraz inspiracja do wykonywania świątecznych dekoracji własnoręcznie.

Tegoroczna edycja jest wyrazem solidarności z sąsiadami z Ukrainy. 21 grudnia uczestnicy XV Konkursu na Wieczernikową Choinkę, dzieci z przedszkoli i szkół regionu częstochowskiego, wspólnie z najmłodszymi uchodźcami, udekorowały 40 świątecznych drzewek i tę jedną, wyjątkową 8-metrową stojącą przed Bazyliką z napisem „Solidarni z Ukrainą”. Przeor Jasnej Góry zapowiedział świąteczną zbiórkę pieniędzy na zakup generatorów prądu i zbiórkę latarek, baterii itp. dla Ukrainy.

Jasna Góra. Rozpoczęło się głosowanie na najpiękniejszą wieczernikową choinkę 2
mat. Biura Prasowego Jasnej Góry

Teraz pora na głosowanie. Jasnogórscy pielgrzymi i częstochowianie od 25 grudnia mogą oddawać głosy na ich zdaniem najpiękniej ozdobione świąteczne drzewko (każda osoba może oddać 1 głos). Specjalne urny na głosy oznaczone numerem choinki są ustawione przy drzewkach. Głosy metodą tradycyjną można oddawać do 2 stycznia 2023 r. Głosowanie online za pośrednictwem strony Radia Jasna Góra (www.radiojasnagora.pl) potrwa z kolei do 11 stycznia 2023 r. Potem zaplanowano zliczenie głosu i wielki finał.

Organizatorami Konkursu na Wieczernikową Choinkę są: Klasztor OO. Paulinów na Jasnej Górze, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Częstochowie, Radio Jasna Góra i Biuro Prasowe @JasnaGóraNews. Instytucją wspierającą jest Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie. Szczegóły: www.jasnagora.com.

red., mat. Biura Prasowego Jasnej Góry

Czytaj także: ,,Ach ubogi żłobie, cóż ja widzę w tobie?” – szopki betlejemskie na Jasnej Górze i w Leśniowie