Żużlowiec Eltrox Włókniarz Częstochowa Jakub Miśkowiak zajął w środę trzecie miejsce w Finale Srebrnego Kasku. Drugi z częstochowskich juniorów Mateusz Świdnicki został sklasyfikowany na 11. pozycji.

Eltrox Włókniarz Częstochowa podczas Finału Srebrnego Kasku w Gdańsku miał dwóch reprezentantów. Na gdańskim torze ścigali się Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki. Bardzo dobrze radził sobie Miśkowiak, który w pięciu startach zdobył 13 punktów (3,2,3,3,2). Miśkowiak po rundzie zasadniczej miał 13 punktów, tyle samo co Wiktor Trofimow. Zawody z kompletem 15 punktów wygrał Dominik Kubera z Fogo Unii Leszno. O 2. miejscu zadecydował bieg barażowy. Trofimow tym razem wygrał z Miśkowiakiem (w 2. biegu Miśkowiak przyjechał przed Trofimowem) i to żużlowiec Motoru Lublin zdobył zajął 2. miejsce na podium. Miśkowiakowi przypadła trzecia pozycja w Finale Srebrnego Kasku.

Jakub Miśkowiak z Eltrox Włókniarz Częstochowa na 3. miejscu w Finale Srebrnego Kasku 2

Drugi z częstochowskich juniorów Mateusz Świdnicki w pięciu startach zdobył 5 punktów (1,0,1,1,2) i został sklasyfikowany na 11. miejscu.