Jakub Miśkowiak został Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów

W piątek w czeskich Pardubicach odbyła się trzecia i finałowa runda Indywidualnym Mistrzostw Świata Juniorów. Złoty medal wywalczył żużlowiec Eltrox Włókniarz Częstochowa Jakub Miśkowiak. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zdobył drugi z częstochowskich zawodników Mateusz Świdnicki.

Przed turniejem w Czechach Miśkowiak miał 2 punkty przewagi nad Duńczykiem Madsem Hansenem. I między tymi zawodnikami rozegrała się walka o zwycięstwa. W wielkim finale Miśkowiak pokonał Hansena, Czecha Jana Kvecha i Niemca Norika Bloedrona.

W klasyfikacji generalnej złoty medal wywalczył Miśkowiak (58 punktów), srebrny Hansen (54 punkty), a brązowy Wiktor Lampart (41 punktów). Na 4. pozycji uplasował się Mateusz Świdnicki (31 punktów).