Jakub Miśkowiak wywalczył indywidualne wicemistrzostwo Polski juniorów i awans do finału IMŚJ

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się żużlowiec Eltrox Włókniarza Jakub Miśkowiak w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów. Miśkowiak na torze w Zielonej Górze wywalczył srebro oraz awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

Miśkowiak jechał do Zielonej Góry bronić tytułu mistrzowskiego, który wywalczył w 2019 roku. Złota nie udało się obronić, ale junior Włókniarza po raz kolejny stanął na podium i sięgnął po srebro IMPJ.

Nowym mistrzem Polski juniorów został Dominik Kubera z Fogo Unii Leszno, który wywalczył 13 punktów. Co ciekawe, pięciu kolejnych żużlowców: Miśkowiak, Norbert Krakowiak z Falubazu Zielona Góra, Wiktor Trofimow z Motoru Lublin, Rafał Karczmarz ze Stali Gorzów i Mateusz Tonder z Falubazu miało po 12 punktów i sędzia musiał zorganizować mini-turniej dla 5 zawodników. Miśkowiak wygrał swój półfinał, a także bieg finałowy, co dało mu tytuł wicemistrza Polski juniorów. Brązowy medal przypadł dla Krakowiaka.

W finale IMPJ startował też drugi z juniorów Eltrox Włókniarza Mateusz Świdnicki. Zdobył 6 (2,1,1,2,0) punktów, co dało mu 10. miejsce.