Jakub Miśkowiak z Eltrox Włókniarz Częstochowa ma bardzo dobry sezon na arenie międzynarodowej. Po Drużynowym Mistrzostwie Europy Juniorów w sobotę w duńskim Outrup zdobył Drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów!

Jak Miśkowiak oraz Dominik Kubera, Wiktor Lampart, Norbert Krakowiak i Wiktor Trofimow jr znaleźli się w kadrze reprezentacji Polski, która pojechała walczyć do Danii o medale. Polacy spisali się bardzo dobrze, choć początek zawodów na to nie wskazywał. Biało-czerwono zdobyli 46 punktów i o 4 „oczka” wyprzedzili Duńczyków. Trzecie miejsce i brązowe medale zdobyła reprezentacja Wielkiej Brytanii, a czwarte Łotwa.

Liderami Polaków byli Dominik Kubera (14 punktów) i Wiktor Lampart (13 punktów). Jakub Miśkowiak zdobył 10 punktów, a Wiktor Trofimow 9 punktów w czterech startach. Raz na torze pojawił się Norbert Krakowiak, ale zaliczył upadek i więcej nie wyjechał na tor.

Jakub Miśkowiak z Włókniarza wraz z innymi Polakami zdobył Drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów w Danii 2

Najlepszy wynik dnia uzyskał jednak Daniel Bewley z Wielkiej Brytanii, który zdobył 17 punktów w 6 startach. Bewley tak jak Kubera raz jechał jako joker i podobnie jak Polak wygrał za 6 punktów.

Polacy mieli słabszy początek. Duńczycy wygrali pięć pierwszych biegów i uzyskali nad Polską 9 punktów przewagi. Biało czerwoni rozkręcali się jednak z biegu na bieg i stopniowo odrabiali straty. Dogonić gospodarzy udało się dopiero w 17. wyścigu, gdy wygrał Miśkowiak. Od 18. biegu w turnieju prowadzili już Polacy, a w 19. i 20. wyścigu powiększyli przewagę nad gospodarzami, która na koniec wyniosła 4 punkty.