Jakub Miśkowiak Drużynowym Mistrzem Europy Juniorów

Jakub Miśkowiak poprowadził reprezentację Polski do złota w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów na żużlu. W składzie Polski oprócz Miśkowiaka był też Dominik Kubera i Norbert Krakowiak.

Finał DMEJ odbył się na torze w Łodzi. Startowały reprezentacje:Danii, Łotwy, Szwecji, Czech, Słowacji, Młodej Europy i Polski.

Polscy żużlowcy okazali się najlepsi i zdecydowanie wygrali. Zdobyli łącznie 27 punktów. Miśkowiak wywalczył 10 punktów (3,2,3,2), Kubera 9 (3,2,3,1) i Krakowiak 8 (1,2,3,2). Mateusz Cierniak nie startował.

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła reprezentacja Danii (21 punktów), która w biegu barażowym pokonała Łotwę. Mads Hansen przyjechał przed Olegiem Michaiłowem.

Kolejne pozycje w turnieju zajęli: Szwedzi (20), Czesi (17), Słowacy (11) i żużlowcy Młodej Europy (8).