Koronawirus a dezynfekcja

Koronawirus należy do grupy tzw wirusów otoczkowych podobnie jak wirusy odry czy grypy. W toku badań labolatoryjnych dowiedziono, że wirus ten jest niszczony przez temperatury w granicy 56-60 stopni Celcjusza tak więc można się go skutecznie pozbyć parownicą Karcher, której temperatura pracy to około 100°C. , którą to urzadzenie ma podczas pracy na dyszy wylotowej ręcznej czy też podłogowej..

Jak zwalczyć wirusy w domu bez użycia chemii ? 1

W jaki sposób należy skutecznie pracować z parownicą Karcher by uzysać skuteczne pozbycie się 99.999% koronawirusów** ?

Parownica jak już wcześniej informowaliśmy potrafi wygenerować temperaturę około 100°C na dyszy. Badania wykazały, że 30 sekundowe czyszczenie punktowe w tej temperaturze pozwala nam na zlikwidowanie wirusów na większości powierzchni gładkich jakie posiadamy w domach. Tak więc dbając o odpowiednie, zgodne z zaleceniami używanie parownicy możemy znacząco poprawić bezpieczeństwo swojego otoczenia.

Jak zwalczyć wirusy w domu bez użycia chemii ? 2

Także codzienne czyszczenie twardych powierzchni w domu z reguły wymaga środków chemicznych, którym towarzyszy gryzący zapach. W ich składzie znajduje się wiele silnych substancji, które nie zawsze są bezpieczne przy długotrwałym kontakcie z ludzką skórą.

Natomiast parownice domowe Kärcher to niechemiczny i skuteczny sposób na sprzątanie. Uniwersalność tych urządzeń pozwala na dokładne pozbycie się brudu z podłóg, ścian, okien, akcesoriów kuchennych, wyposażenia łazienki, a nawet ubrań. Wszystko dzięki parze wodnej pod dużym ciśnieniem w połączeniu z wysoką temperaturą, która może sięgać nawet 100°C na dyszy urządzenia. Para wnika w najdrobniejsze szczeliny, usuwając z nich zanieczyszczenia. Sposób działania jest w pełni higieniczny i pozwala na pozbycie się nawet 99.99% bakterii* nie tylko wirusów.

Używanie parownicy domowej nie wymaga stosowania żadnych detergentów, a to z kolei zapobiega pozostawaniu na powierzchniach alergenów. Jak korzystać z parownicy domowej Kärcher?

Parownica domowa jest niezwykle prosta w obsłudze – wystarczy skierować dyszę na miejsce, które wymaga wyczyszczenia, a następnie uruchomić urządzenie pamiętając wciąż o tym by dezynfekować parą każde miejsce odpowiednio długo aby skutecznie pozbyć się wirusów i bakterii z powierzchni.

Parownice Kärcher sprzedawane są w zestawie z różnymi końcówkami, które pozwalają na dokładniejsze i szybsze pozbycie się bakterii z danej powierzchni. Przykładowo dysza podłogowa EasyFix służy do czyszczenia twardych, wodoodpornych posadzek. Korzystanie z niej zmniejsza ryzyko kontaktu z zabrudzoną powierzchnią do minimum.

Jak zwalczyć wirusy w domu bez użycia chemii ? 3

Higieniczne urządzenia do sprzątania domu

W trosce o utrzymanie higieny, która obecnie jest najistotniejszym elementem dbania o zdrowie i życie wszystkich domowników, warto wyposażyć się w parownice która jednocześnie będzie ogromnym ułatwieniem w codziennym sprzątaniu.

Zachowanie właściwej higieny to kluczowy element zwalczania koronawirusa. Dzięki dbaniu o czystość możemy realnie przyczynić się do zakończenia epidemii.

Jak zwalczyć wirusy w domu bez użycia chemii ? 4

* Dokładne czyszczenie parownicami Kärcher usuwa z twardych powierzchni 99.99% najczęściej występujących w domu bakterii.

** Testy wykazały, że przy czyszczeniu punktowym parownicą Kärcher przez 30 sekund, przy maksymalnym poziomie pary, można usunąć 99,999% wirusów otoczkowych, takich jak koronawirus lub wirus grypy (z wyłączeniem wirusa zapalenia wątroby typu B), na gładkich i twardych powierzchniach domowych (testowane drobnoustroje: zmodyfikowany wirus krowianki Ankara).

* Dokładne czyszczenie parownicą Kärcher pozwala wyeliminować 99,99% bakterii powszechnie występujących w domu na gładkich i twardych powierzchniach domowych, przy prędkości czyszczenia wynoszącej 30 cm/s i maksymalnym poziomie pary (testowane drobnoustroje: Enterococcus hirae). 99,999% przy użyciu profesjonalnych parownic SG(V), zgodnie z EN 16615:2015-06, na podłodze z PCV, testowane drobnoustroje: Enterococcus hirae ATCC 1054

Jak zwalczyć wirusy w domu bez użycia chemii ? 5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here